tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Uwaga zombie! W Warszawie trwaj testy wyjtkowego przejcia dla pieszych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Uwaga zombie! W Warszawie trwaj testy wyjtkowego przejcia dla pieszych

Autor: Raff 2020.01.04, 13:34 2 Drukuj

Sygnalizacja świetlna dla pieszych zapatrzonych w smartfony testowana jest na warszawskim Ursynowie. To pierwsze takie przejście w Polsce, podobne funkcjonuje tylko w Wiedniu.

Przy okazji nowelizacji przepisów, której celem jest nadanie pieszym większych uprawnień, w tym pierwszeństwa przed samochodami jeszcze zanim wejdą na pasy, rozgorzała dyskusja o możliwych konsekwencjach takiego rozwiązania.

NAS Analytics TAG

Jednym z najczęściej pojawiających się argumentów był ten o pieszych zapatrzonych w smartfony, którzy, przez ograniczone możliwości percepcji, niewystarczająco kontrolują otoczenie. Skutkiem może być wejście na pasy przy zapalonym czerwonym świetle.

Na warszawskim Ursynowie pojawiło się przejście dla pieszych, którego zadaniem jest wyeliminować takie zagrożenie. Sygnalizacja świetlna wyposażona jest dodatkowo w specjalne projektory, wyświetlające czerwone światło na krawędzi chodnika, tuż pod stopami pieszych.

Taka sama sygnalizacja stosowana jest w Europie tylko w Wiedniu. Podobne rozwiązania, na przykład z diodami led w chodniku, można spotkać między innymi w Poznaniu.

źródło: haloursynow.pl

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr