tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trzy pasy zamiast dwch. Ministerstwo podejmuje decyzj o poszerzeniu autostrady
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Trzy pasy zamiast dwch. Ministerstwo podejmuje decyzj o poszerzeniu autostrady

Autor: Raff 2018.12.07, 15:07 1 Drukuj

Budowę trzeciego pasa autostrady A2 na odcinku Warszawa-Łódź zapowiedział minister infrastruktury. Inwestycja ma zapewnić odpowiednią przepustowość drogi po wybudowaniu Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Centralny Port Komunikacyjny ma powstać w Baranowie, około 40 km od Warszawy, tuż przy Autostradzie A2. Po jego otwarciu, stanie się od głównym portem lotniczym stolicy. Ministerstwo Infrastruktury przewiduje, że przepustowość obecnego odcinka A2 Warszawa-Łódź może okazać się wówczas niewystarczająca.

Advertisement
NAS Analytics TAG

Podjęto więce decyzję o poszerzeniu wspomnianego fragmentu o trzeci pas. Pozwalają na to warunki techniczne, bowiem podczas budowy autostrady przewidziano taki scenariusz. Przed rozpoczęciem prac konieczne będzie uzyskanie decyzji środowiskowej. Wiąże się to z wieloma formalnościami, dlatego ciężki sprzęt wjedzie na A2 najwcześniej za dwa lata.

Zdaniem ministra Adamczyka modernizowany odcinek nie będzie zamknięty dla ruchu, jednak kierowcy mogą spodziewać się jego ograniczeń. Przy okazji GDDKiA podjęła także decyzję o likwidacji punktu poboru opłat w Pruszkowie. Trzypasmową autostradą A2 pojedziemy do Łodzi na przełomie 2023 i 2024 roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Advertisement
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr