tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Triumf Kyle'a Wymana i opon Pirelli w wyścigu Daytona 200
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Triumf Kyle'a Wymana i opon Pirelli w wyścigu Daytona 200

Autor: Materiał partnera 2019.03.20, 14:14 Drukuj

W ostatni weekend odbyła się kolejna edycja najsłynniejszego amerykańskiego wyścigu endurance - Daytona 200. Zwycięzcą, po emocjonującej końcówce, okazał się jadący Yamahą YZF-R6 29-letni Kyle Wynan.

Wyścig Daytona 200 swoją nazwę zawdzięcza miejscu, w którym się odbywa - torowi Daytona International Speedway na Florydzie - oraz dystansowi 200 mil, czyli ok. 322 km, odpowiadającemu 57 okrążeniom. Impreza odbywa się nieprzerwanie (nie licząc lat II wojny światowej) od 1937 roku. Brały w niej udział i wygrywały takie sławy, jak Giacomo Agostini, Kenny Roberts, Wayne Rainey, Kevin Schwantz, Freddie Spencer, Eddie Lawson, Scott Russell, Nicky Hayden i Chaz Davies.

W czasie ostatniego wyścigu, na 53 okrążeniu wydarzył się wypadek, skutkujący czerwoną flagą i przerwaniem rywalizacji. Jej losy rozstrzygnęły się więc na ostatnich czterech, po wznowieniu wyścigu. W tym sprincie, po mistrzowskim wejściu w ostatnią szykanę, najlepszy okazał się Kyle Wynan, jadący na motocyklu Yamaha YZF-R6 teamu N2 Track Days/BobbleHeadMoto / KWR Yamaha.

Doskonałą przyczepność motocyklowi Wynana zapewniły opony typu slick Pirelli DIABLO™ Superbike. Sam zawodnik powiedział po wyścigu:

Mój finisz i zwycięstwo w Daytona 200 odbyły się w niezwykłych okolicznościach. Opony Pirelli DIABLO™ Superbike były dla mnie bardzo przewidywalne przez cały weekend, co dało mi niezbędną pewność siebie. Doskonałe czucie motocykla pozwoliło mi utrzymywać krótkie czasy okrążenia przez cały wyścig.

Kyle Wynan, podobnie jak reszta zawodników Pirelli startujących w tegorocznej Daytonie 200, zdecydował się na standardowe rozwiązanie zarówno w czasie kwalifikacji, jak i samego wyścigu. Jego Yamaha YZF-R6 wyposażona była w ogumienie DIABLO™ Superbike SC1 w rozmiarze 120/70 z przodu oraz 200/60 ze specjalnej mieszanki "Daytona" z tyłu.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę