tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trial w Dolomitach Sportowej Dolinie - III i IV runda Mistrzostw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Trial w Dolomitach Sportowej Dolinie - III i IV runda Mistrzostw

Autor: Robert 'Boro' Borowczyk 2011.06.16, 11:24 2 Drukuj

W miniony weekend Bytom przywitał trzecią i czwartą rundę Mistrzostw oraz Pucharu Polski w Trialu

Wielu kibiców w ten weekend pojawiło się w Dolomitach Sportowej Dolinie (Sucha Góra –Bytom), gdzie organizator, BKM Silesia przygotował III i IV rundę OIMP, PP, Classic w jeździe obserwowanej motocyklem Trial. Ta mało popularna dyscyplina w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem kibiców. Szkoda, że nie ma żadnych relacji w TV, lub choćby w radiu… Może kiedyś doczekamy się przekazu z tak ciekawych zawodów.

NAS Analytics TAG

Jeszcze przed startem sędzia główny wykluczył z sobotniej rywalizacji dwóch zawodników, którzy trenowali po ustawionych już przeszkodach OJO. W sobotę na starcie stanęło 58 zawodników z całego kraju. Większość spała na przygotowanym padoku obok samego ośrodka Dolomity. Niestety organizator zapomniał, iż wypadało by tam podstawić przenośne toalety. W zasadzie był dostępny tylko prąd, co w obecnych czasach jest już przecież standardem.

Przy słonecznej pogodzie punktualnie o godzinie 11.00 wystartowała pierwsza grupa zawodników w Classic Trial. Panowie jak zawsze wzbudzili wielkie zainteresowanie swoimi starszymi już maszynami, na których musieli konkurować ze sobą i z 30 OJO. Po nich wyruszyli zawodnicy PP (Pucharu Polski) a następnie OIMP (Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Polski).

Odcinki przywitały nas ostrymi kamieniami, kurzem i w sumie łatwymi ścieżkami. Bogdan Sięka (AMK Nowy Targ) startując w PP przejechał wszystkie odcinki na 0 punktów karnych. Marek Pawlikowski (AMK Nowy Targ) w PP postawił jeden raz nogę, bo nie miał ochoty na szaleńczy wyścig z czasem, a następni zawodnicy zjeżdżali uśmiechnięci z kolejno 2, 5 oraz 7 punktami karnymi. Po pierwszym dniu w OIMP – prowadzący w klasyfikacji generalnej Jirka Svoboda (Sparta Wrocław) zostawił 8 punktów karnych, Gabryś Marcinów (AMK Nowy Targ) - 29 punktów karnych.

Na drugi dzień regulaminowo odcinki zostały zmienione i były już nieco trudniejsze. Sama trasa jednego okrążenia miała około 4 km. Zawodnicy pokonywali po 3 pętle, za każdym razem zjeżdżając do biura zawodów, gdzie wymieniali swoje karty drogowe. Po skończeniu wszystkich OJO, na miejscu przy biurze można było się posilić. Co prawda ceny były obiektywnie wysokie, ale cóż poradzić. Może na przyszłość należy zaprosić zewnętrzną firmę cateringową?

Dwie rozegrane w weekend rundy zakończyły się podsumowaniem i rozdaniem pucharów oraz nagród rzeczowych.

Punkty po 4 rundach w OIMP:

Klasyfikacja Generalna
1 Jirka Svoboda (Sparta Wrocław) -80 pkt
2 Gabriel Marcinów (AMK Nowy Targ) -68 pkt
3 Konrad Legutko (AMK Nowy Targ) – 58 pkt

Klasyfikacja Klubowa
1 AMK Nowy Targ
2 KKCiM SMOK Kraków
3 TMSM Sparta Wrocław

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie PZM. Następne zawody, tym razem Mistrzostwa Strefy Południowo-Zachodniej odbędą się w najbliższą sobotę, 18. czerwca w Turku. Szczegóły znaleźć można w regulaminie uzupełniającym tego spotkania.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
oczekiwanie w padokuna trasie oczekiwanie
NAS Analytics TAG
Ambrozewicz Mariuszdolomity sportowa dolina trial
bytom classic trialbytom trial podjazd
classic trialBlaszczyk Dariusz
ekipa trial dolomity bytomGabriel Marcinow
Handzel JacekJacek Handzel
Jacek Olechjacek olech mistrzostwa trial
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr