tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tor Silverstone przedłużył kontrakt z MotoGP na kolejne 3 sezony
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tor Silverstone przedłużył kontrakt z MotoGP na kolejne 3 sezony

Autor: Konrad Bartnik 2017.11.17, 10:55 Drukuj

Brytyjska runda MotoGP pozostanie na torze Silverstone co najmniej przez najbliższe trzy lata. Odpowiedzialna za ten cykl wyścigów firma Dorna Sports przedłużyła właśnie kontrakt z zarządem toru.

Fani i antyfani toru Silverstone mogą być pewni jednego - przez najbliższe trzy lata nic się nie zmieni i wyścigi cyklu MotoGP wciąż będą się odbywać na tym brytyjskim obiekcie. Zainteresowane strony, czyli Dorna Sports i zarząd toru, podpisały właśnie kontrakt przedłużający współpracę o kolejne trzy sezony. W 2018 roku MotoGP zawita na Silverstone w dniach 24-26 sierpnia.

NAS Analytics TAG

W ostatnich latach wpompowano w obiekt bardzo duże pieniądze, by wciąż był konkurencyjny względem ultranowoczesnych nowych torów, które powstają na całym świecie. Po upadku szumnie zapowiadanego projektu Circle of Wales w walijskim Blaenau Gwent, tor Silverstone pozostał jedyną możliwością, by cykl MotoGP gościł również w Wielkiej Brytanii. Jego zarząd za wszelka cenę stara się przyciągnąć jak największą grupę kibiców, nie tylko poprawiając infrastrukturę, ale tez kusząc ofertą biletów, m.in. bezpłatnymi wejściówkami dla dzieci poniżej 11 lat.

Dla samego cyklu MotoGP zarządzanego przez firmę Dorna Sports obecność na Wyspach jest ważna z powodów prestiżowych, a także czysto biznesowych. To kraj z ogromną tradycją wyścigową i szerokimi możliwościami finansowania zawodników. Dorna będzie tam organizować od przyszłego roku również cykl wyścigów dla młodych zawodników - British Talent Cup, który ma wyłonić kandydatów do wyższych klas zawodów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę