tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tom Pages po raz czwarty wygrywa X-Fighters Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tom Pages po raz czwarty wygrywa X-Fighters

Autor: Informacja prasowa 2016.06.27, 11:21 Drukuj

Tom Pagès po raz czwarty wygrywa najbardziej prestiżowe zawody Freestyle Motocross Red Bull X-Fighters w Madrycie.

Występując przed tłumem dwudziestotysięcznej publiczności, "Latający Francuz" dokonuje niemożliwego - jako pierwszy zawodnik na świecie wygrywając czwarty raz z rzędu na arenie Las Ventas. Clinton Moore z Australii zajął drugie miejsce, a Josh Sheehan stanął na podium jako trzeci.

NAS Analytics TAG

Jedyny przystanek światowej serii Red Bull X-Fighters 2016 zapisał się na kartach historii pod znakiem wieczoru pełnego rekordów, podczas którego Tom Pagès przeniósł FMX na zupełnie inny poziom i w swoim stylu zaprzeczył prawom fizyki na legendarnej arenie Las Ventas. Pagès nie tylko zwyciężył po raz czwarty z rzędu zawody w stolicy Hiszpanii, ale również otworzył nowy rozdział we freestyle motocrossie lądując kilkakrotnie swoją odwrotną flarę w zawodach. Mimo, że jego finałowy przejazd nie był najczystszy, to efektowne tricki wystarczyły, aby pokonać broniącego tytułu Clintona Moore oraz mistrza podwójnych backflipów Josha Sheehana w trzyosobowym finale.

Tom Pagès już podczas pierwszej rundy pokazał publiczności swoją nową, odwrotną flarę. Wchodząc do finału Francuz musiał zmierzyć się z Joshem Sheehanem, który zaliczył dwa potężne podwójne salta w tył podczas swoich obu przejazdów oraz z Moorem, który tego wieczoru zachwycał precyzją tricków i efektownym bundy varialem na dystansie 37,5 metra.

Jako pierwszy na torze pojawił się Sheehan, który niestety zaliczył nieprzyjemny upadek na quaterze w trakcie próby swojej flary i stracił koncentrację. W grze zostało już tylko dwóch zawodników.

Tom Pagès chcąc pokonać Moore'a musiał sięgnąć po swoje wszystkie najlepsze tricki. Mimo kilku niezbyt czystych lądowań, jego przecząca fizyce nowa odwrotna flara i bike flip dały mu zwycięstwo nad perfekcyjnym Clintonem Moorem i zapewniły miejsce w księdze rekordów za sprawą czwartego triumfu w Madrycie.

Wyniki zawodów Red Bull X-Fighters Madrid 2016:

1. Tom Pagès (FRA)
2. Clinton Moore (AUS)
3. Josh Sheehan (AUS)
4. Levi Sherwood (NZL)
5. Maikel Melero (ESP)
6. Rob Adelberg (AUS)
7. Taka Higashino (JPN)
8. David Rinaldo (FRA)
9. Dany Torres (ESP)
10. Adam Jones (USA)
11. Tom Robinson (AUS)
12. Sebastian Westberg (FIN)

Powtórkę transmisji z Red Bull X-Fighters w Madrycie można obejrzeć na Red Bull TV.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę