tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tadek Błażusiak walczy o szósty tytuł Mistrza AMA EnduroCross NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tadek Błażusiak walczy o szósty tytuł Mistrza AMA EnduroCross

Autor: Informacja prasowa 2014.11.05, 13:31 Drukuj

Przygotowania do polskiej eliminacji Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro idą pełną parą. W tym samym czasie najbardziej utytułowany reprezentant Polski - Tadeusz Błażusiak walczy o swój szósty tytuł Mistrza AMA Endurocrossu w Stanach Zjednoczonych. Do końca serii pozostały dwie rundy i jeszcze w tym miesiącu dowiemy się, czy "Taddy’emu" się ta sztuka udała. Mamy nadzieję, że 6 grudnia w ERGO ARENIE, poza dopingowaniem Błażusiaka będziemy mogli mu także pogratulować kolejnego wielkiego sukcesu.

Tadeusz Błażusiak jest bowiem jedynym Polakiem, który może pochwalić się tak znaczącymi sukcesami na arenie międzynarodowej. Pięciokrotny Mistrz Świata SuperEnduro, pięciokrotny zwycięzca morderczego Erzberg Rodeo oraz pięciokrotny triumfator serii AMA Endurocross w USA. Jest to dorobek, którego nie powstydziłby się żaden sportowiec, a przypomnijmy, że to wcale nie wszystkie pozycje z jakże bogatego portfolio zawodnika z Nowego Targu.

NAS Analytics TAG

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym sezonie Tadek startuje w Stanach Zjednoczonych w AMA Endurocrossie. Zawodnicy mają za sobą sześć eliminacji, a do końca serii pozostały zaledwie dwie rundy. W chwili obecnej Błażusiak zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc siedem punktów do lidera Cody’ego Webba. O tym, czy nasz reprezentant po raz szósty sięgnie po tytuł mistrzowski za "Wielką Wodą" przekonamy się już 22 listopada. Natomiast już teraz o jego szanse zapytaliśmy dziesięciokrotnego Mistrza Polski w Rajdach Enduro Łukasza Kurowskiego:

"Widać, że w ostatnim czasie zawodnicy w USA zbliżyli się do poziomu Tadka i nie jest to już w tej chwili tak, że Błażusiak jedzie jak chce, a za nim dopiero reszta stawki. W tym sezonie miał też trochę problemów po drodze, które znacząco utrudniły kończenie wszystkich wyścigów na pierwszym miejscu i zajęcie fotela lidera. Jednak jak znam Tadka, będzie chciał dać z siebie maksimum, łącznie z postawieniem wszystkiego na jedną kartę. Nie zapominajmy, że SuperEnduro to bardzo wymagająca dyscyplina, w której zawodnik nie tylko musi być wszechstronny, czyli łączyć technikę z prędkością, do tego dobrze rozegrać przejazd taktycznie, ale także potrzebuje trochę szczęścia." 

Po rundzie finałowej zawodnicy będą mieli zaledwie dwa tygodnie, aby przygotować się do Polskiego Grand Prix. W ERGO ARENIE na bramce startowej staną obok Błażusiaka nie tylko europejscy przeciwnicy, ale także rywale z USA: wspomniany Cody Webb, Kyle Redmond i Tylor Robert. Każdy z nich będzie musiał zmierzyć się nie tylko z Błażusiakiem i dopingiem polskiej publiczności, ale także, a może przede wszystkim z torem, który nie będzie należał do łatwych. Do jego przygotowania niezbędny będzie wagon drewna, wagon ogromnych opon, 300 ton ziemi, a całość uzupełni basen z wodą!

Ekstremalne wyścigi na motocyklach crossowych podczas Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro - tego jeszcze nigdy w ERGO ARENIE nie było. Nie możecie tego wydarzenia przegapić!

Bilety dostępne w cenie od 79,00 zł. w kasach ERGO ARENY oraz na www.eventim.pl

Na imprezę zapraszają: Łódzki Klub Motorowy oraz Sportainment.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę