tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Szkopek i Pazera godni zwycistw w Poznaniu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Szkopek i Pazera godni zwycistw w Poznaniu

Autor: Informacja prasowa 2017.07.05, 13:21 Drukuj

Motocykliści ekipy Pazera Racing wystartują w najbliższy weekend w wyścigach trzeciej rundy mistrzostw Polski WMMP na torze w Poznaniu, gdzie Paweł Szkopek spróbuje powiększyć prowadzenie w klasyfikacji generalnej klasy Superbike, a Patryk Pazera zbliżyć się do lidera Superstock 600.

10-krotny mistrz Polski, Szkopek wysunął się na czoło generalki Superbike po zwycięstwie w dwóch pierwszych wyścigach sezonu, które odbyły się w Poznaniu w maju. Po czerwcowych zmaganiach na Słowacji ze startującym Yamahą R1 motocyklistą Pazera Racing zrównał się jednak punktami Czech Michał Filla. W najbliższy weekend Szkopek spróbuje więc ponownie wrócić na szczyt podium i odskoczyć w tabeli. Do Poznania obrońca tytułu udaje się wprost z Czech, gdzie w minioną niedzielę zadebiutował w wyścigu ulicznym, zajmując czwarte miejsce w słynnych zawodach w Terlicku.

"Cieszę się, że nadal prowadzę w klasyfikacji generalnej, bo problem z przebitą oponą podczas drugiego wyścigu na Słowacji kosztował mnie sporo punktów - mówi Paweł Szkopek. - Wierzę, że w ten weekend razem z zespołem Pazera Racing będziemy w stanie przechylić szalę na swoją korzyść i wyjadę z Poznania jako samotny lider generalki. Niedzielny debiut w wyścigu ulicznym w Czechach był świetnym doświadczeniem, któremu towarzyszyła nieprawdopodobna adrenalina. Świetnie się bawiłem, ale nie ryzykowałem, bo czeka nas jeszcze długi sezon, a nasze plany są ambitne. Do Terlicka będę chciał wrócić za rok, a teraz skupiam się już na wyścigach w Poznaniu, gdzie mam nadzieję kibice przywitają nas równie gorąco."

NAS Analytics TAG


O swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w Poznaniu walczyć chciałby z kolei 19-letni Patryk Pazera, który trzy z czterech dotychczasowych wyścigów kończył na drugiej pozycji, podczas pierwszej rundy rozmijając się z wygraną o zaledwie jedną dziesiątą sekundy. Do lidera tabeli klasy Superstock 600 startujący nową Yamahą R6 "Pazzi" traci tylko 18 oczek.

"Po przygodach na Słowacji mechanicy odbudowali już moją nową R6-tkę, a ja jestem gotowy do walki - mówi Patryk Pazera. - Zdaję sobie sprawę, że mam mniejsze doświadczenie niż lider tabeli, więc walka o tytuł nie będzie łatwa, ale nie zamierzam się poddawać. Jeśli będę w stanie nawiązać walkę o zwycięstwo, to spróbuję i dam z siebie wszystko, ale nie chcę walczyć za wszelką cenę, bo najważniejsza jest bezbłędna jazda, zdobywanie doświadczenia i cenne punkty za finisze na podium."

Na kolejne punkty w klasie Superbike liczy także Piotr Prendota, który ostatni wyścig na Słowacji zakończył na czwartym miejscu, tuż za podium, dzięki czemu w tabeli zajmuje siódme miejsce. Do akcji wróci również debiutujący w tym roku na torze Paweł Machij, który ponownie wystartuje swoją Yamahą R6 w Pucharze Polski Rookie 600. Zawodnicy tej klasy nie ścigali się podczas ostatniej rundy na Słowacji. Niestety, na torze zabraknie Rafała Dzikiego-Seredy, który walcząc o podium w wyścigu Superstock 1000 na Slovakia Ringu nabawił się kontuzji ścięgna w prawej dłoni.

Wyścigi w Poznaniu odbywać się będą w sobotę i niedzielę, a bezpośrednie relacje znów śledzić będzie można na portalu livemotorsport.tv i kanale YouTube. Wyścigi klas Superstock 600 i Superbike odpowiednio o 16:05 i 17:00 w sobotę oraz o 14:25 i 15:25 w niedzielę.

Więcej informacji o zespole na oficjalnych profilach www.facebook.com/pazeraracing i www.instagram.com/pazeraracing

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr