tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Suzuki wituje tytu mistrzowski Kevina Schwantza. O tej specjalnej edycji GSX-8S moemy tylko pomarzy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Suzuki wituje tytu mistrzowski Kevina Schwantza. O tej specjalnej edycji GSX-8S moemy tylko pomarzy

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.09.04, 12:29 Drukuj

Minęło 30 lat, odkąd Kevin Schwantz zdobył tytuł mistrzowski w klasie 500 cyklu MotoGP. Z tej okazji producent wypuści specjalne edycje samochodu, motocykla i silnika zaburtowego, które nawiązują do tego wydarzenia. Zła wiadomość jest taka, że będą dostępne tylko w jednym kraju i nie będzie nim Polska.

Jeśli chodzi o starty w klasie 500, Kevin Schwantz dołączył do niej w 1986 r. Na tytuł mistrzowski musiał czekać do 1993 r. Wtedy zdobył 248 pkt i wywalczył zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pomimo zaledwie 4 wygranych wyścigów. Wcześniej najbliżej zdobycia tytułu był w 1990 r., kiedy zakończył sezon na 2. pozycji. Przez cały ten czas pozostał wierny marce Suzuki, dlatego włoski oddział świętuje 30. rocznicę jego wyczynu.

NAS Analytics TAG

Motocykl Suzuki GSX-8S będzie ozdobiony specjalnym malowaniem, które nawiązuje do barw zespołu Lucky Strike Suzuki. Na bocznych owiewkach pojawi się numer startowy zawodnika. Technicznie motocykl pozostaje bez zmian, więc próżno tu szukać chociażby akcesoryjnego tłumika. Maszyna jest dostępna tylko we Włoszech i do sprzedaży trafiło zaledwie 5 sztuk, które zapewne już się rozeszły w momencie pisania tego newsa, bo system przyjmowania zamówień ruszał ok. 10 rano.

Za specjalną edycję GSX-8S trzeba zapłacić 11 490 euro - to o 2590 euro więcej niż kosztuje bazowy model na włoskim rynku. Każdy egzemplarz będzie numerowany i podpisany przez Schwantza. Do sprzedaży trafią również Suzuki Swift Sport Hybrid oraz silnik zaburtowy DF200AP w specjalnej wersji Kevin Schwantz Edition.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr