tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Suzuki Misano to koncepcyjny samochodw inspirowany motocyklami [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Suzuki Misano to koncepcyjny samochodw inspirowany motocyklami [FILM]

Autor: Andrzej Sitek 2021.05.04, 09:04 Drukuj

Suzuki Misano to nisko zawieszony, otwarty samochód sportowy, który jest odpowiedzią na pytanie - co by było, gdyby istniał czterokołowy motocykl? Pojazd zainspirowany długą historią wyczynowych dwukołowców japońskiej firmy, ma na celu "połączenie adrenaliny płynącej z jazdy na dwóch kołach z wrażeniami z jazdy na czterech".  Wizualnie to się rzeczywiście chyba udało?

NAS Analytics TAG

Aby skonstruować nietypowy pojazd, japoński producent zaprosił do współpracy studentów studiów magisterskich z zakresu projektowania transportu z Istituto Europeo di Design w Turynie. Wspólnie opracowali koncepcję roadstera, którego nazwa pochodzi oczywiście od znakomitego, włoskiego toru wyścigowego.

Pojazd jest kompaktowy, ma 4 metry długości, ale mierzy zaledwie 1 metr wysokości. W nawiązaniu do motocykli, pasażer nie siedzi obok kierowcy, ale za nim. Układ w tandemie, na dodatek 1+1, wygląda ekstremalnie, chociaż byłby trudny do zaakceptowania przez klientów, bo nie po to kupuje się sportowe samochody, żeby sadzać pasażerkę za swoimi plecami.  

Stylistyka samochodu to połączenie gładkich krzywizn i ostrzejszych krawędzi. Przednie reflektory mają kształt litery "S", co przywodzi na myśl emblemat marki Suzuki. Miedziane akcenty dodają blasku ciemnemu nadwoziu. Felgi kół również utrzymane są w tej szlachetnej kolorystyce.

Zwyczajowa przestrzeń dla pasażera została zaadoptowana na akumulator i schowek. IED i Suzuki nie udostępniają dobrego widoku na kabinę, ale wiadomo, że do manewrowania pojazdem służy drążek sterujący, a nie kierownica. Misano jest prawdopodobnie pojazdem elektrycznym.

Niestety, jako studium projektowe, Misano nie wejdzie do produkcji i nie ma też żadnych szczegółów dotyczących układu napędowego.  Mimo to, patrząc na obecna ofertę Suzuki, japoński producent mógłby pokusić się o budowę sportowego roadstera.

Może nawet udałoby się wskrzesić nazwę Cappuccino? A tak między nami, wstawiłbyś Misano do swojego garażu? Oczywiście obok motocykla.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr