tr?id=1223146534440221&ev=PageView&noscript=1

Suter wycofuje się z mistrzostw świata Moto2

Autor: Konrad Bartnik 2017.11.28, 11:15 Drukuj

Suter Racing Technology (SRT) nie będzie już w przyszłym sezonie dostarczał ram i podwozi do motocykli klasy Moto2. Jego produktami zainteresowany był tylko jeden zespół, co uczyniło całą produkcję nieopłacalną.

Szwajcarska firma, założona w 1996 roku przez kierowcę wyścigowego Eskila Sutera, związana była z klasą Moto2 od samego jej utworzenia w 2010 roku. SRT był zwycięzcą klasyfikacji konstruktorów w sezonach 2010, 2011 i 2012. W tym ostatnim roku mistrzem Moto2 został Marc Marquez, jeżdżący Suterem w teamie Monlau, który zaraz potem przeniósł się do MotoGP.

Po odejściu Marqueza Suter stracił wiatr w żaglach - z usług Szwajcarów zaczęło rezygnować coraz więcej teamów. Obecnie konstrukcje motocykli klasy Moto2 i Moto3 przejął głównie największy rywal SRT, niemiecki Kalex Engineering, którego kierowcy zdobywają mistrzowskie tytuły regularnie do roku 2013.

Suterowi udało się podpisać umowę na sezon 2018 tylko z jednym teamem, Dynavolt Intact. Niestety jeden odbiorca czyni całą produkcję nieopłacalną, więc SRT postanowiło całkowicie wycofać się z rywalizacji. Team Dynavolt Intact trafi pod skrzydła Kalexa. Wielka szkoda - Suter zapisał naprawdę piękną kartę w historii wyścigów.

Zdjęcia
Komentarze 0
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę