tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Superbike Ducati 1199 za 88 tysięcy złotych NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Superbike Ducati 1199 za 88 tysięcy złotych

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.09.15, 08:59 3 Drukuj

Według plotek cena nowego superbika z Bolonii to przynajmniej 88 000 złotych! 

Nowy superbike będzie dla Ducati motocyklem przełomowym. Straci na wadze 9 kilogramów, jednocześnie zyskując 20 KM mocy. Przy tym na pokładzie znajdzie się cała paleta zaawansowanych rozwiązań. Kilka z nich już znamy i są to światła wykonane całkowicie w technologii LED, czy rozrząd napędzany kołami zębatymi. W samym silniku zastosowano rozwiązanie zdecydowanie większej średnicy niż skoku tłoka, co jest wyrażnie potwierdzone nazwą nowego Dukata - SuperQuadro. Motocykl nie będzie posiadał ramy jako takiej, a elementem nośnym będzie jednostka napędowa.

Jeżeli już zbierasz na nowego sporta z Bolonii, możesz zacząć przygotowywać się na to, że nie starczy ci pieniędzy. Amerykański serwis Asphalt & Rubber dowiedział się, ile 1199 ma kosztować. Możesz oczywiście stwierdzić, że kupisz nowe Ducati niezależnie od tego ile Włosi za nie zarządają, ale uwierzymy w to wyłącznie wtedy jeżeli z twojego pola tryska ropa naftowa. Nie oszukujmy się, nikt o zdrowych zmysłach nie zakładał, że będzie to cena na poziomie japońskich sportów, ale nie zmienia to faktu, że jesteśmy w szoku. Aktualna, włoska cena Ducati 1198 to 17 990 euro, co po przeliczeniu daje 78 750 złotych. Nowiutki 1199 ma kosztować przynajmniej 20 000 euro. Po polsku oznacza to, że zastanawianie się nad nim możemy zacząć od 88 000 złotych!

Mówimy tutaj tylko o podstawowej wersji obu motocykli, a na uwadze trzeba mieć również fakt, że nowy 1199 wyjdzie też w odmianie „S” oraz „race replica”. Boimy się zgadywać, ile mogą one kosztować, szczególnie, że za aktualne 1198 SP trzeba wyłożyć we Włoszech blisko 100 tysięcy złotych. Operowanie takimi kwotami przywodzi nam na myśl wyłącznie jedno. Pamiętacie nasze wróżby andrzejkowe dla motocykli? Już wtedy ostrzegaliśmy przed tym, że nowe sprzęty będą drożały, coraz mocniej odrywając swoje ceny od rzeczywistości.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę