tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Strajk egzaminatorw wznowiony. Egzaminy na prawo jazdy znw si nie odbd
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Strajk egzaminatorw wznowiony. Egzaminy na prawo jazdy znw si nie odbd

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.08.08, 09:40 Drukuj

Od poniedziałku 8 sierpnia egzaminatorzy z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego wznawiają protest, w którym domagają się zmian w przepisach dotyczących egzaminów oraz podwyżek. Argumentują to faktem, że ceny egzaminów oraz pensje nie nadążają nie tylko za inflacją, ale także za wzrostem płac w Polsce.

Pierwszy protest odbył się w dniach od 4 do 8 lipca, a strajkowało 27 ośrodków egzaminacyjnych. Część z nich była zmuszona odwołać wszystkie zaplanowane na te dni egzaminy. Strajkujący wskazują, że na początku swojej kariery zarabiają 3 tys. zł na rękę, a o podwyżce mogą pomarzyć dopiero po trzech latach. Do tego dochodzi kwestia zmian w organizacji i zasadach egzaminowania. Od 8 sierpnia wznowiono protest i egzaminy ponownie stoją pod znakiem zapytania.

NAS Analytics TAG

Jaki jest powód protestu? Tym razem chodzi o zlekceważenie postulatów środowiska egzaminatorów: "Protestujemy, gdyż Minister Infrastruktury nas zlekceważył! Jego zastępca Pan Weber w odpowiedzi na interpelację nr 34436 z 2022 stwierdził, że Minister nie ma zamiaru pochylić sie nad naszymi postulatami. Co więcej, wprowadzając poza naszą wiedzą dyrektorów do zespołu roboczego, sprytnie pozbawił nas możliwości negocjacji w sprawach zmiany systemu egzaminowania jak i sposobu oraz systemu wynagradzania." Jednocześnie nie sprecyzowano, czy protest ma podobny charakter do poprzedniego, czy może tym razem wszyscy egzaminatorzy nie będą wykonywali swoich obowiązków.

Z powodu braku podwyżek opłat za egzaminy cierpią nie tylko ci, którzy je przeprowadzają. Problemy mają także same ośrodki, które popadają w długi, a niektóre być może trzeba będzie zamknąć. Według Stowarzyszenia Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego podwyżka opłat dla kandydatów na kierowców musiałaby wynosić średnio 35 proc., żeby budżety się spięły. W 2019 r., a więc przed pandemią, ośrodki zanotowały stratę w łącznej wysokości 11,5 mln zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr