tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Protesty egzaminatorów przyniosły skutek. Jest projekt zmian w wynagrodzeniach i finansowaniu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Protesty egzaminatorów przyniosły skutek. Jest projekt zmian w wynagrodzeniach i finansowaniu

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.10.03, 14:33 Drukuj

Do sejmu trafił projekt zmian w ustawie prawo o ruchu drogowym oraz ustawie o kierujących pojazdami, który jest pokłosiem protestów egzaminatorów. Zakłada on między innymi możliwość dotowania wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego oraz podwyżki opłat za egzaminy.

Jak podaje serwis Prawodrogowe.pl, projekt został złożony 30 września, a zmiany miałyby wejść w życie 1 stycznia 2023 r. Pierwsza zmiana zakłada wprowadzenie dotacji celowych lub podmiotowych dla WORD wynoszące do 50 proc. kosztów działalności ośrodka. Pieniądze miałyby być przeznaczone na realizację statutowych zadań WORD. o sposobie przyznawania i rozliczania miałby decydować sejmik województwa. Na barki władz wojewódzkich trafiłyby też kwestie wynagrodzeń egzaminatorów, o którym nie decydowałby już minister w drodze rozporządzenia.

NAS Analytics TAG

Zmiany w zapisach o sposobie wynagrodzenia mają być zgodne z postulatami egzaminatorów. Dodano art. 121a mówiący, że warunki wynagrodzenia określałby sejmik województwa w drodze uchwały będącej aktem prawa miejscowego. Jednocześnie nowe warunki wynagrodzeń nie mogą być mniej korzystne niż dotychczasowe regulowane przez rząd. Sejmik województwa miałby też decydować o wysokości opłat za egzaminy, przy czym maksymalna za egzamin teoretyczny miałaby wynosić 50 zł, a za praktyczny - 200 zł dla kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1 lub T oraz 250 zł dla B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E i D1+E.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę