tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mia zda na A, dosta zakaz prowadzenia pojazdw. Mczyzna chcia si przejecha przed egzaminem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mia zda na A, dosta zakaz prowadzenia pojazdw. Mczyzna chcia si przejecha przed egzaminem

Autor: Andrzej Sitek 2022.09.01, 11:14 Drukuj

Znacie ten stan, kiedy myślami jesteście już w siodle motocykla i odwijacie kilometry na ulubionych trasach? 29-latek z Poznania prawdopodobnie znalazł się pod taką presją i nie wytrzymał.

Kłopot w tym, że chłopak nie ma prawa jazdy, bo planowany termin egzamin na A przypadał za tydzień. Ale niestety do egzaminu nie przystąpi, bo złapała go policja. To nie koniec kłopotów niedoszłego motocyklisty.

NAS Analytics TAG

Kierującego motocyklem 29-latka policja zatrzymała do kontroli w ostatni wtorek (30.08) na ul. Przybyszewskiego. Kiedy okazało się, że kierowca nie ma uprawnień sprawa nabrała poważnego charakteru.

To wyjątkowy pech, bo jeszcze niedawno skończyłoby się na mandacie w wysokości 500 zł i zatrzymany poszedłby do domu. Ale w styczniu br. zmienił się taryfikator, który znacząco zwiększy odpowiedzialność karną osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pomimo braku uprawnień.

Obecnie w każdym takim przypadku policja sporządza wniosek o ukaranie do sądu. Co dalej? Przede wszystkim minimum 6 miesięcy, do nawet 3 lat, z zakazem prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi również grzywna od 1500 zł do nawet 30000 zł.

Chyba przyznacie, że trzeba mieć naprawdę zły dzień, żeby tak wpaść. A to przecież nie był poniedziałek, a tym bardziej 13-sty.

W tym miejscu warto jeszcze przypomnieć, czym się różni prowadzenie bez uprawnień od prowadzenia wbrew zakazowi prowadzenia pojazdów. Otóż to pierwsze jest wykroczeniem a to drugie już przestępstwem! Za jazdę wbrew sądowemu zakazowi grozi nawet 5 lat więzienia.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr