tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Startuje Puchar Polski Pit Bike SM. Debiut tegorocznej serii w Starym Kisielinie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Startuje Puchar Polski Pit Bike SM. Debiut tegorocznej serii w Starym Kisielinie

Autor: Informacja prasowa 2020.08.11, 18:08 Drukuj

Wyczekany start zmagań dla zawodników dyscypliny pit bike. Dzieci od 8 roku życia, poprzez dorosłych, aż po doświadczonych zawodników. Wielkie show na małych motocyklach zaczyna się już w najbliższą sobotę, 15. sierpnia.

Najważniejszą jest pojawienie się nowej klasy: Pit Girls. Stawka została stworzona dla dziewczynek w wieku 8-12 lat, które są jeszcze za młode, by startować w kobiecej klasie Pit Ladies. Młode adeptki dwóch kółek pojadą wyścig łączony z równolatkami w klasie Stock 90. Kolejną nowością jest klasyfikacja Masters. To specjalne wyróżnienia dla zawodników powyżej 35 lat. - Robimy wszystko, by dać możliwość rozwijania skrzydeł zawodnikom w różnym wieku. Od początku minimotocykle pit bike to dyscyplina dla całych rodzin i chcemy, by tak zostało. Cieszy to, że również w warstwie profesjonalnej i rywalizacji sportowej również uczestniczą dzieci oraz ich rodzice. Podobny cel miało wprowadzenie już w zeszłym roku grup wyścigowych, równających szanse nowych zawodników - podkreśla Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń.

NAS Analytics TAG

Dla przypomnienia w stawce Pucharu Polski Pit Bike SM, aktualnie jest siedem klas zawodniczych: Pit Girls, Stock 90, Stock 125, Stok 150, Stock 150 Junior, Super Pit, Pit Ladies. W tych klasach zawodniczki i zawodnicy są klasyfikowani i stają na podium, ale po kwalifikacjach łączeni są w grupy w których ścigają się podczas zawodów. Kryterium przydziału do grup: Rookie, Pro i Elite są uzyskiwane czasy. Wyjątkiem jest grupa najmłodszych dzieci Pit Girls i Stock 90, które dla bezpieczeństwa jadą osobny wyścig.

Nowy sezon to nie tylko początek rywalizacji sezonu, ale także przejście zawodników do kolejnych klas. To gwarantuje wielkie emocje i nieprzewidywalność zmagań. Podczas tegorocznej serii pojawią się także bardzo dobrzy zawodnicy, znani kibicom z poprzednich sezonów. Wśród nich jest między innymi Milan Pawelec, zawodnik Wójcik Racing Team, aktualnie uczestnik serii European Talent Cup.- Swoją karierę motocyklową zaczynałem właśnie na pit bike. To idealny początek, właśnie na tych motocyklach zaczynamy uczyć się jazdy, trenujemy technikę, potem możemy swoją pasję rozwijać dalej. Dwa lata temu wywalczyłem wygraną w klasie Stock 125, w zeszłym roku w Stock 150 Junior - mówi Milan. Nastolatek w zeszłym roku został nagrodzony również tytułem "Najlepszego zawodnika Pit Bike SM", do rywalizacji na minimotocyklach również stanie w tym sezonie.

Chociaż sezon został znacznie opóźniony ze względu na panujące obostrzenia, zawodnicy ciężko pracowali nad formą. - Pit bike to na tyle wdzięczna dyscyplina, że pozwala na treningi przez cały rok. Kiedy kończy się sezon, wjeżdżamy na kryte hale. Nie wymaga też zorganizowanych treningów, choć są one nieocenione.  Ale kiedy wymaga tego sytuacja wystarczy kawałek asfaltu i można ćwiczyć, nawet pod domem. Ja ze swoją grupą ciężko pracowałem podczas cotygodniowych treningów i teraz pozostało mi trzymać kciuki za ich występ w 15 sierpnia. Kolejny sezon, kolejne postępy. Jestem dumny - stwierdza Marek Szkopek, zawodnik długodystansowych mistrzostw świata FIM EWC, trener MX Otopit Toruń.

Zapisy na jazdy pokazowe oraz zawody dostępne są na stronie toruńskeigo klubu: TUTAJ. Druga runda zmagań zaplanowana została na 20 września na koszalińskim Motoparku, zaś finał 10 października w Bydgoszczy na tamtejszym Kartodromie. We wrześniu zawodników pit bike czekają jeszcze Mistrzostwa Polski Pit Bike SM. Będzie to pierwsza edycja tej serii.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr