tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 W Głażewie Camp z trenerem Marcinem Wójcikiem i jazdy na czas
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

W Głażewie Camp z trenerem Marcinem Wójcikiem i jazdy na czas

Autor: Informacja prasowa 2020.07.16, 09:10 Drukuj

Wydarzenie oczekiwane przez miłośników minimotocykli w wersji off-road. To już kolejny dwudniowy trening organizowany na torze w Głażewie. Wzorem poprzednich lat, akcja kierowana jest do zawodników na różnym poziomie zaawansowania.

Najpierw technika, potem prędkość! To jedna z dewiz trenera Marcina Wójcika. Wybitny szkoleniowiec kadry motocrossu, a wcześniej utalentowany zawodnik tej dyscypliny, po raz kolejny zagości na głażewskim obiekcie. Tor został stworzony z myślą o motocyklach pit bike, stanowi więc idealną bazę szkoleniową. Idąc za wyjściowym hasłem, uczestnicy w piątek i sobotę podczas Campu będą szlifować technikę, podzieleni na grupy w zależności od doświadczenia, w niedzielę zaś odbędą się jazdy z pomiarem czasu.

NAS Analytics TAG

Dlaczego taka formuła jest zalecana młodym adeptom off-roadu? - Trening w grupie jest zawsze ciekawszy. Zawodnicy na co dzień nie mają zazwyczaj okazji ćwiczyć w szerszym gronie, a jest to doskonała forma treningu szybkości - mówi Marcin Wójcik. - Grupa pobudza rywalizację. Za tym idzie też przełamywanie barier. Zaś trening mierzony to duża dawka adrenaliny. Umiejętność jazdy na czas, to duża sztuka. Mamy tu już zapowiedź rywalizacji w zawodach, więc będzie to idealna okazja, by sprawdzić się przed startem sezonu zawodniczego.

Camp został zaplanowany na dni 24 i 25 lipca, zaś 26 lipca (niedziela) odbędą się jazdy z pomiarem czasu. Warto dodać, że niedzielne jazdy odbywają się niezależnie, można wziąć w nich udział, nawet jeżeli nie uczestniczyliście w obozie. - To swoiste sprawdzenie się przed sezonem. Wszyscy wiemy, że przez globalną sytuację epidemiologiczną wszystko zostało bardzo mocno przesunięte w czasie, a wiele osób nie miało okazji regularnie trenować. Zgrupowanie z Marcinem będzie doskonałą okazją, by rozjeździć się pod okiem fachowca, ale też okazją by spotkać się w gronie pasjonatów, na naszym ulubionym obiekcie, na torze Głażewo - zaznacza Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń.

Pierwszy sprawdzian off-road

Kto wykaże się najlepszą formą u progu sezonu zawodniczego? - Mam nadzieję, że będziemy gościć zawodników z całego kraju i z różnych ośrodków pit bike. Trening z pomiarem czasu to idealna okazja, by sprawdzić w jakim punkcie jesteśmy, porównać swoje wyniki z innymi uczestnikami, ale także dopracować ustawienie motocykli i spotkać się w gronie osób mających tę samą pasję - dodaje Pawlikowski.

Każdy uczestnik treningu otrzyma kostkę do pomiaru czasu, tak jak zwykle wygląda to na właściwych zawodach. Pomiar czasu zapewnia motoresults i będzie można śledzić go na żywo. Koszt udziału w treningu to 100 zł (osoby, które biorą udział w campie z Marcinem Wójcikiem płacą połowę). Jazdy przewidziane są w godzinach 11:00-17:00. Po wydarzeniu odbędzie się ognisko dla wszystkich uczestników. Koniecznie zabierzcie coś na kij!

Gdzie się zapisać? Zapisy na Camp już wystartowały, a ilość miejsc jest ściśle ograniczona: https://bit.ly/2ZaHQBA Udział mogą wziąć wszyscy posiadacze minimotocykli YCF, MRF i Kayo. Zawodnicy dzieleni są na trzy grupy: początkującą, średniozaawansowaną i zaawansowaną. Korekt w tym zakresie może dokonać trener już na miejscu. Zaś na niedzielne jazdy zapisać możńa się tutaj.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę