tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Spotkanie na Przeczy. Polski zlot motocyklowy w Himalajach to nowy wymiar przygody
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 950
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG

Spotkanie na Przeczy. Polski zlot motocyklowy w Himalajach to nowy wymiar przygody

Autor: Redakcja 2023.09.14, 20:34 Drukuj

Polscy motocykliści wciąż podróżują po Himalajach. Niezwykle egzotyczna przygoda motocyklowa, której towarzyszą zapierające dech w piersi krajobrazy. Wysokość daje się uczestnikom we znaki. Hinduski przewodnik, Arshdeep Sharma, jest na to przygotowany. Grupie towarzyszą dwa samochody obsługi, wyposażone nawet w butle z tlenem. Oto jak wygląda podróżowanie motocyklem na wysokości 5000 metrów n.p.m.

Motocykliści podróżują na Royal Enfieldach, udostępnionych im bezpośrednio po przylocie do Indii. Osoby towarzyszące, które nie mają prawa jazdy na motocykl, mają do dyspozycji jeden z dwóch samochodów. Drugim autem podróżują garaże.

NAS Analytics TAG

Motocyklowa turystyka w Himalajach jest nie lada wyzwaniem. Konieczne jest posiadanie doświadczenia w jeździe motocyklem, umiejętność poruszania się w średnio wymagającym terenie oraz dobra kondycja. We znaki daje się wysokość, na której znajdują się uczestnicy. Przełęcze, przez które przejeżdżają motocykliści, wznoszą się na wysokość aż 5 000 metrów. Jeden z noclegów miał miejsce w miejscowości, położonej na wysokości 4 300 metrów n.p.w. W tych warunkach przydaj się butle tlenowe, z których mogą korzystać potrzebujący uczestnicy.

Poza dwoma samochodami uczestników wspierają kierowcy zastępczy. Mogą oni jechać motocyklem za uczestnika, który opadnie z sił. Ponieważ niektóre odcinki, na przykład trasa z Padum do Leh, wymagają ponad 10 godzin jazdy, więc możliwość z korzystania z zastępstwa, gdy opadnie się z sił, jest bardzo przydatną sprawą. Kierowca zastępczy pomaga też jednemu z uczestników, który wybił bark.

Wszyscy uczestnicy bardzo chwalą malowniczość trasy, przygotowanej przez Witka Palaka, oraz obsługę zapewnianą przez hinduskiego przewodnika, Arshdeepa Sharmę, który jest przygotowany na każdą okoliczność. Ponieważ nie każdy dobrze znosi indyjską kuchnię, więc czasem przydają się zapewniane przez Arshdeepa leki, a nawet specyfiki medycyny ajurwedyjskiej.

Motocykliści podróżują na motocyklach Royal Enfield Bullet 500. Chociaż to poczciwe maszyny, to w górskich warunkach zachwycają wszechstronnością. Można na nich pokonać każdą drogę, szuter, asfalt, czy wznoszącą się na dużą wysokość górską serpentynę. Dobrze też prowadzą się obładowane bagażami. Wybaczają wiele błędów, można na nich efektywnie hamować silnikiem, są idealnym wyborem dla początkujących motocyklistów. Motocykle są codziennie przeglądane przez towarzyszącego ekipie mechanika.

Uczestnictwo w zlocie motocyklowym w Himalajach jest przeżyciem, którego nie da się porównać do niczego innego. Surowy krajobraz gór, szutrowe wąskie drogi, wznoszące się na wysokość kilku tysięcy metrów n.p.m. i zapierające dech w piersiach widoki. Zobacz, dlaczego chociaż raz w życiu warto tego spróbować.

Spotkanie na Przeczy - pierwszy polski zlot motocyklowy w Himalajach. Zobacz jak to wyglda:

10 na trasie przez Himalaje
11 Wyprawa motoccyklowa przez Himalaje
12 Himalaje wyprawa motocyklowa
13 Krajobrazy w Himalajach polski zlot motocyklowy
14 Tata w Himalajach
15 Polski zlot motocyklowy w Himalajach
16 Dolina w Himalajach
17 Szutrowe drogi w Himalajach
18 Arshdeep Sharma (z kasty Braminow) przewodnik wyprawy polskiej na zlot w Himalajach
19 Trasa w gorach Himalaje
1 Na trasie z Leh do Jispa
20 Okolice BaralachaLa
21 Polscy motocyklisci na trasie przez Himalaje
22 Serpentyny w Himlajach
23 Wawoz w Himalajach
24 Uczestniczka pierwszego polskiego zlotu w Himalajach
25 Zjazd z BaralachaLa po zmroku
2 Przelecz na trasie  Leh-Jispa
3 Himalaje w pelnej okazalosci
4 Trasa  Leh do Jispa duzo szutrow
5 Po takich trasach jezdzi sie w Himalajach
6 Himalaje
7 Motocyklisci w Himaljach na trasie z Leh do Jispa
8 Z widokiem na Himalaje
Zlot motocyklowy w Himalajach. Jak wyglda podr? - FOTORELACJA
NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
10 na trasie przez Himalaje
NAS Analytics TAG
11 Wyprawa motoccyklowa przez Himalaje
12 Himalaje wyprawa motocyklowa
13 Krajobrazy w Himalajach polski zlot motocyklowy
14 Tata w Himalajach
15 Polski zlot motocyklowy w Himalajach
16 Dolina w Himalajach
... wicej zdj »
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka podroze 950
    NAS Analytics TAG
    na gr