tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Snow Cross w Siemiatyczach dla WOP 2011 - udana impreza
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Snow Cross w Siemiatyczach dla WOP 2011 - udana impreza

Autor: Eristof 2011.01.12, 16:20 2 Drukuj

Mieszkańcy Siemiatycz, pomimo pluchowatej, mglistej pogody, całymi rodzinami przybywali na teren toru. Niektórzy z nich zabrali ze sobą nawet grille, kiełbaski i rozgrzewające napoje. Wszystko po to, by zobaczyć, jak zawodnicy rywalizując o Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze taplają się w błocie i topniejącym śniegu

W ubiegłą niedzielę, już po raz 19. rozbrzmiała największa, najgłośniejsza, najbardziej pozytywnie zakręcona orkiestra świata, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Imprezy z tej okazji odbywały się w całej Polsce i nie tylko. Nietypowo, ale za to niezmiernie miło dla fanatyków motocyklowego offroadu tegoroczny finał WOŚP rozpoczął się w Siemiatyczach, gdzie na torze motocrossowym Rososze odbyły się zawody motocrossowe.

NAS Analytics TAG

Twórcą i pomysłodawcą imprezy jest Tomasz Walendowicz z Nadbużańskiego Klubu Motorowego. To właśnie on z klubowymi kolegami oraz przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska podjął się niełatwego wyzwania przygotowania toru, przyciągnięcia zawodników i zwabienia kibiców. O ile liczba tych pierwszych nie była zbyt duża – na starcie stanęło niecałe 30 maszyn – o tyle tych drugich, przybyło kilkukrotnie więcej. Mieszkańcy Siemiatycz, pomimo pluchowatej, mglistej pogody, całymi rodzinami przybywali na teren toru. Niektórzy z nich zabrali ze sobą nawet grille, kiełbaski i rozgrzewające napoje. Wszystko po to, by zobaczyć, jak zawodnicy rywalizując o Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze, taplając się w błocie i topniejącym śniegu. Całość imprezy komentował doskonale znany osobom ze światka offroadowego Andrzej Rencz.

Ci, którzy nie byli na tyle pomysłowi, by zabrać ze sobą zestaw piknikowy, nie musieli martwić się, że nagle dopadnie ich głód. Za dowolną kwotę dyktowaną hojnością wrzuconą do puszki, każdy kibic mógł skosztować pysznej grochówki, gulaszu, czy gorącej kiełbaski prosto z rusztu oraz napić się gorącej herbaty lub kawy. Czy czegoś trzeba więcej? Wszyscy chcielibyśmy, aby takie zaplecze było na wszystkich zawodach odbywających się w naszym kraju. O podsumowanie imprezy poprosiliśmy jednego z zawodników, startujących w klasie quadowej. Oto, jak on ocenia zawody na rzecz WOŚP.

„Impreza bardzo mi się podobała. Frekwencja może nie dopisała, ale mamy przecież środek zimy. Cel zawodów, którym było wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest szczytny, dlatego zdzwanialiśmy się z kolegami i przyjechaliśmy do Siemiatycz. Było troszkę zimno, ale Tomek zapewnił nam ciepłe jedzenie, koksowniki, DJ puszczał muzykę, więc było co zjeść, gdzie się ogrzać, a przy tym posłuchać dobrej muzyki. Było naprawdę bardzo fajnie.” – podsumował Adam Kwiecień.

Po zakończeniu zawodów Burmistrz Miasta Siemiatycze zaprosił wszystkich do miejscowego Domu Kultury, gdzie odbywały się koncerty, licytacje i inne atrakcje związane ze zbiórką pieniędzy dla fundacji Jurka Owsiaka. Tego dnia siemiatycki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał łącznie ponad 24400 zł.

Wyniki:

MX1 MX2 Weteran Młodzik Junior Quad
I miejsce Wojciech Kozłowski Maciej Strzeżek Paweł Pietraszewski Szymon Wójcik Grzegorz Wróblewski Adam Kwiecień
II miejsce Maciej Stolarski Daniel Bołtromiejuk Marcin Tynowski Karol Popko Robert Cudowski Grzegorz Nowakowski
III miejsce Adam Chaciński Karol Bakun Patryk Kulikowski Zbigniew Zych
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia

Docz do naszych partnerw

Honda CRF Snow Cross SiemiatyczeKibice rozstawieni wokol toru wyscig snow crossu
Adam Kwiecien Snow Cross SiemiatyczeCan-am w zakrecie bokiem Snow Cross
kierowca motocykla kawasaki siemiatycze zima 2011jadacy bokiem w zakrecie can-am
Marcin Stuszewski Snow Cross 2011kiczko Rafal NKM
Burmistrz Siemiatycz Snow CrossKomentatorzawodow AndrzejRencz
kozlowski Wojciech Snow Cross SiemiatyczeAndrzej Rencz udziela-wywiadu
Rafal Kiczko NKM Snow CrossRososze tor w siemiatyczach snow cross
Siemiatycze Snow Cross 120Siemiatycze snow cross wosp
Siemiatycze tor rososze zawody mxsiemiatycze tor rososze zawody snow cross
Snow Cross 008Snow Cross bieg do motocykli
Snow Cross grzanie rak przy koksownikuSnow Cross kibice
Basia fanka quadowego snow crossuStuszewski Marcin Siemiatycze WOSP
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr