tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Skillz Up : Mistrzowie FMX i Cross Country w Kwidzynie
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG

Skillz Up : Mistrzowie FMX i Cross Country w Kwidzynie

Autor: Informacja prasowa 2012.05.02, 13:14 Drukuj

W sobotę 28 kwietnia na torze Kwidzyńskiego Klubu Motorowego odbyła się pierwsza runda Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie. Ponadto zarówno w sobotę, jak i niedzielę około 150 zawodników wystartowało w III i IV rundzie Mistrzostw Polski, IV i V rundzie Pucharu Polski w Cross Country, a muzykę na żywo serwował Mistrz Polski DJ’ów – DJ Bez Ksywy. Trzeba przyznać, że podobnie jak rok temu pogoda dopisała, jednak na szczęście nie kurzyło się aż tak bardzo, jak w 2011 roku. Niestety przez długi czas aura nie była łaskawa dla zawodników latających z ramp. Silny wiatr uniemożliwił przeprowadzenie popołudniowych treningów, a same zawody stanęły w pewnym momencie pod znakiem zapytania. Szczęśliwie około godziny 19 wiatr ustał i można było rozpocząć rozgrywki.

Zanim jednak zawodnicy wyjechali na tor publiczność mogła podziwiać ewolucje na BMX’ie wykonywane przez Piotra „Pireta” Kołodzieja Mistrza Polski i Mistrza Niemiec z 2010 . Wielkie owacje wzbudziły wyścigi najmłodszych adeptów motocrossu z Teamu Cobra , którzy szkolą się pod czujnym okiem Mirosława Kowalskiego oraz mini flipy w wykonaniu Artura Puzio.

Pierwszy na tor wyjechał Rafał Biały, który po pechowym występie w zeszłym roku w Tymbarku, w cyklu Skillz Up pojawił się po raz drugi. Pomimo mniejszej pojemności motocykla, Rafał bez kompleksów rywalizował na dystansie 23 metrów. Jako drugi startował Marcin Łukaszczyk. Ten niezwykle utalentowany zawodnik, po rocznej przerwie nabrał ponownie wiatru w żagle i do finału wszedł z trzeciego miejsca. Piotr Potaczało, po tym, jak kilkakrotnie zaliczył zbyt krótkie loty podczas porannego treningu pojechał dość zachowawczo. Zacięta walka rozgorzała natomiast pomiędzy startującym na nowym nabytku, jakim jest czterosuwowa Honda 450 Michałem Daciukiem i ubiegłorocznym zdobywcą Pucharu Polski Arturem Puzio Zawodnicy prezentują podobny poziom i każdy z nich chciał zająć jak najwyższą pozycję. Ostatecznie to Artur wszedł do finału z pierwszego miejsca, a Michał z drugiego.

Ze względu na pogodę pomiędzy kwalifikacjami, a finałem rozegrano jedynie konkurs otoMoto Best Whip. Decyzją publiczności, która stała się czwartym sędzią, rywalizację po dogrywce wygrał Artur Puzio.

W finałach Piotr Potaczało w pewnym momencie się zdekoncentrował i skoczył Dead Sailora. Po kilku pustych skokach i pożegnalnym Superman Seat Grabie „Działo” zrezygnował z przejazdu. Marcin Łukaszczyk natomiast jechał jak natchniony i widać było wyraźnie, że jest głodny sukcesu. Bardzo dobrze wykonywane tricki i żywiołowy przejazd dały mu ostatecznie drugie miejsce. W podobnym stylu pojechał Michał Daciuk. Widać było, że ten pochodzący z Lublina zawodnik wkłada całe serce w swój przejazd. To plus dobry dobór ewolucji dały mu wysoką notę, a ostatecznie pierwszą wygraną w tym sezonie. Ostatni na tor wyjechał Artur Puzio. Było wiadomo, że Artur ma przygotowany bardzo mocny zestaw tricków, jednak jeden popełniony błąd oraz silna presja, która wydawało się wzięła górę nad zawodnikiem sprawiły, że widzowie zobaczyli kilka pustych lotów z rzędu. Ostatecznie Artur wycofał się z rywalizacji. Wykonane przez niego tricki wystarczyły na trzecie miejsce.

Rywalizację Cross Country zdominowali zawodnicy Sekcji Motorowej GKS Bogdanka i to właśnie ten team nadal prowadzi w klasyfikacji klubowej. W klasie Junior wygrał Maciej Więckowski, w klasie Senior 1 Karol Kędzierski, a w klasie Senior 2 Łukasz Kędzierski . Drugie miejsce drużynowo zajęli zawodnicy gospodarzy, czyli Kwidzyńskiego Klubu Motorowego.

Szczegółowe wyniki z zawodów Cross Country znaleźć można pod adresem: Puchar Polski oraz Mistrzostwa Polski.

Druga runda Mistrzostw Polski Skillz Up już 2 czerwca w Zielonej Górze. Tam do FMX’owców dołączą żużlowcy, zawodnicy na quadach i kierowcy rajdowi. Będzie to wydarzenie jakiego jeszcze polska publiczność nie widziała. Bilety na rundę zielonogórską można nabyć na: http://abilet.pl/ oraz http://www.kupbilet.pl/

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.skillzup.pl oraz na profilu: www.facebook.com/skillzupcup

Wyniki Skillz Up Kwidzyn

 1. Michał Daciuk
 2. Marcin Łukaszczyk
 3. Artur Puzio
 4. Piotr Potaczało
 5. Rafał Biały

Klasyfikacja generalna Skillz Up 2012 (po 1 rundzie)

 1. Michał Daciuk 25 punktów
 2. Marcin Łukaszczyk 18 punktów
 3. Artur Puzio 15 punktów
 4. Piotr Potaczało 12 punktów
 5. Rafał Biały 10 punktów

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia władz Miasta Kwidzyn oraz sponsorów.

Sponsorzy napędzający: OTOMOTO, ROCKSTAR ENERGY DRINK

Sponsor prezentujący rundy: INTERNATIONAL PAPER

Sponsorzy uzupełniający: ENERGO REMONT, ŻAK, ANDYS, PUS, LESTER , BE&K, GO PRO

Patronat medialny: TVN TURBO, EXTREME SPORTS CHANNEL, RMF MAXXX, MOTO X, X-CROSS, ŚWIAT MOTOCYKLI, ŚCIGACZ, FREESTYLE.PL, QUADZIK, PULS KWIDZYNA, STRÖER

Organizatorzy i Promotorzy cyklu: AGENCJA MARKETINGU SPORTOWEGO – SPORTAINMENT, KWIDZYŃSKI KLUB MOTOROWY, POLSKI ZWIĄZEK MOTOROWY

trofea skillz up
  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
backflip
cobra
cross country skillz up
eat my dirt
lot rowerem
podium skillz up
przed startem skillz up
quady skillz up
statuetki skillz up
zawodnicy skillz up
zawody skillz up
dziewczyny eat my dirt
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  na górę