tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Schuberth E1 - nowo 2016
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Schuberth E1 - nowo 2016

Autor: Informacja prasowa 2015.10.16, 10:53 3 Drukuj

Nowy Schuberth E1 oferuje pełen komfort, wszechstronność i bezpieczeństwo nowoczesnego kasku szczękowego, a jednocześnie jest w stanie sprostać wymaganiom jazdy off-road. Cechy te sprawiają iż Schuberth E1 jest pierwszym specjalistycznym kaskiem dla podróżników enduro oraz wszystkich motocyklowych poszukiwaczy przygód.

Aż do dziś, podróżnicy enduro i motocyklowi poszukiwacze przygód stawali przed swoistym dylematem przy wyborze swojego kasku. Z jednej strony w kaskach sportowych i turystycznych brak odpowiedniej wentylacji, która poradziłaby sobie z wysiłkiem podczas jazdy off-road oraz brak daszka, który ochroniłaby szczyt kasku np. przed kamieniami. Z drugiej strony kaski enduro i MX nie posiadają ani aerodynamiki, ani wszechstronności ani też komfortu, do których przywykli motocykliści korzystający z kasku szczękowego Schuberth C3 Pro. Z nowym modelem E1 Schuberth niesie rozwiązanie tego dylematu, gdyż innowacyjny kask dual sport łączy najlepsze cechy i rozwiązania kasku szczękowego z wyglądem i odczuciem kasku integralnego.

NAS Analytics TAG

Tak jak w przypadku innych kasków szczękowych Schubertha, część szczękowa kasku E1 łatwo się odblokowuje oraz podnosi wraz szybą i daszkiem tak, aby łatwo założyć i zdjąć kask lub aby po prostu odpocząć. Szyba jest odporna na zarysowania i wolna od zniekształceń, posiada ochronę przed promieniowaniem UV, jest wyposażona we wkładkę zapobiegającą parowaniu i dodatkowo łatwo jest ją wymienić bez zbędnych narzędzi. Dla ochrony przed oślepiającym słońcem do dyspozycji jest odporna na zarysowania, wbudowana blenda przeciwsłoneczna z 80 procentowym przyciemnieniem, którą bardzo łatwo się obsługuje przy pomocy suwaka umiejscowionego na dolnym rancie kasku. E1 był testowany i udoskonalany w tunelu aerodynamicznym, co oznacza, że oprócz swoich kompaktowych wymiarów, kask jest przeznaczony dla dużych prędkości dzięki swojemu małemu oporowi aerodynamicznemu. Spoiler zaś zapewnia stabilność E1, który nie unosi się, a podczas jazdy pozostaje neutralny na wietrze i nie kołysze się, a do tego jego aerodynamiczny kształt sprawia, że jest to bardzo cichy kask. Duży daszek ponad polem widzenia podnosi się wraz z szybą i szczęką i jest zaprojektowany w taki sposób, aby nie miał wpływu na aerodynamikę oraz aeroakustykę kasku. Warto nadmienić iż szyba otwiera się niezależnie od pozycji daszka. W zależności od warunków w jakich jeździmy lub indywidualnych preferencji kask E1 może być użytkowany z daszkiem i szybą, tylko z szybą lub tylko z daszkiem. Podczas jazdy z daszkiem bez szyby rekomendujemy użycie gogli ochronnych na oczy.

Dla zapewnienia optymalnej wentylacji oraz utrzymania wystarczającej ilości tlenu podczas intensywnej jazdy off-road Schuberth E1 wyposażony jest w system wewnętrznych kanałów wentylacyjnych jak również w trzy niezależnie sterowane układy wentylacyjne. Wentylacja głowy zapewnia przyjemną wentylację całego kasku. Wentylacja górna szczękowa zapobiega parowaniu szyby. Wreszcie duża dolna wentylacja szczękowa z filtrem powietrza dostarcza kierowcy dużą ilość czystego powietrza kiedy tylko jest ono potrzebne.

Skorupa zewnętrzna kasku E1 wykonana jest z włókien szklanych wzmocnionych matrycą termoutwardzalną, a w zależności od rozmiaru kasku wykorzystane są 2 różne jej rozmiary. Wewnętrzna skorupa wykonana jest z EPS o różnych stopniach gęstości, aby zapewnić perfekcyjne dopasowanie w połączeniu z wysokim komfortem oraz optymalnym poziomem bezpieczeństwa. Poziom bezpieczeństwa jest zwiększony dzięki systemowi A.R.O.S. (Anti-Roll-Off-System), który to zapewnia bezpieczne dopasowanie w sytuacjach kryzysowych. Wnętrze E1 wykonane jest z materiału antybakteryjnego, który doskonale oddycha i jest certyfikowany zgodnie z normą Oeko-Tex 100. Naturalnie całe wnętrze możemy wypiąć, wyprać, a dzięki materiałowi z którego jest wykonane szybko wyschnie. Wkładki policzkowe występują w kilku rozmiarach, aby zapewnić jeszcze lepsze dopasowanie dla różnych kształtów głów. Ponadto E1 posiada dwie fabrycznie zainstalowane anteny dla zapewnienia lepszego odbioru Bluetooth® oraz radia FM nawet przy dużych prędkościach. Anteny te są przygotowane do montażu opcjonalnego systemu komunikacji SRC, który w pełni integruje się z kaskiem dla zapewnienia bezprzewodowej komunikacji z pasażerem, innymi kierowcami. ale również rozmów telefonicznych czy też słuchania muzyki lub komend z nawigacji.

Nowy Schuberth E1 zaprezentowany publicznie po raz pierwszy będzie podczas międzynarodowych targów motocyklowych  EICMA w Mediolanie w dniach 19 - 22.11.2015. Dostępny będzie w siedmiu rozmiarach od XS do XXXL, a na półki sklepowe trafi już w lutym/marcu 2016 roku z cenami startującymi od 2699zł za jeden z pięciu kolorów gładkich. Dodatkowo kask będzie oferowany w pięciu atrakcyjnych grafikach za cenę 2999zł.

Szyba do kasku będzie oferowana również jako akcesorium w siedmiu kolorach, a blenda przeciwsłoneczna aż w pięciu różnych specyfikacjach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr