tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sanok zaprasza na Ice Speedway po raz szósty! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sanok zaprasza na Ice Speedway po raz szósty!

Autor: Informacja prasowa 2012.01.26, 10:14 Drukuj

Już w najbliższy weekend (28-29.01.2012 r.) czekają nas wielkie emocje na torze lodowym Błonie w Sanoku. W sobotę 16 zawodników z 9 państw stanie do walki o 5 przepustek do lodowego cyklu Grand Prix (wyjście do prezentacji o g. 19:00, pierwszy bieg o g. 19:30). Z kolei w niedzielę o 17:00 rozpocznie się VI ICE Racing Sanok Cup, który uważany jest za jeden z najważniejszych turniejów towarzyskich na świecie. Całość wydarzeń poprzedzi piątkowy oficjalny trening, który rozpocznie się o 15:00 (wstęp wolny). Bilety do nabycia w Internecie, w Sanoku w recepcji Domu Sportowca, w Rzeszowie oraz Krośnie, a także w kasach Areny Sanok w dniu zawodów.

Choć aura w tym roku wyjątkowo nie rozpieszcza najlepszych specjalistów w lodowej odmianie speedwaya, weekendowe imprezy odbędą się bez większych przeszkód. Urządzenia na torze lodowym Błonie w Sanoku są na tyle wydajne, że zawody zostaną rozegrane nawet przy utrzymujących się dodatnich temperaturach. "Sanok jest jak zwykle perfekcyjnie przygotowany do zawodów. W organizację imprezy zaangażowanych jest ponad 100 osób, więc wszyscy, którzy są spragnieni żużlowych emocji, po raz kolejny nie zawiodą się" – zapewnia Paweł Ruszkiewicz, główny organizator zawodów.

W sobotę (28.01.2012 r.) będziemy świadkami rundy eliminacyjnej do Indywidualnych Mistrzostw Świata. Zawodnicy rywalizować będą o 5 przepustek do lodowego cyklu Grand Prix. Murowanymi faworytami do awansu wydają się Rosjanie: Nikołaj Krasnikow i Danił Iwanow. Za ich plecami powinna toczyć się zacięta rywalizować o kolejne lokaty. Stawka wydaje się niezwykle wyrównana i o awansie mogą decydować detale. Na starcie zobaczymy także trójkę Polaków: Grzegorza Knappa, Mirosława Daniszewskiego i Pawła Strugałę. Szczególnie lider polskiej reprezentacji ma nadzieję na trzeci z rzędu awans do finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata. Pozostali również nie zamierzają odpuszczać.  "Choć treningów było niewiele, obiecuję, że będę walczyć o jak najlepsze miejsce. Jestem dobrze przygotowany do sezonu. Ze zdrowiem po ostatnim upadku jest już wszystko w porządku" – deklaruje Paweł Strugała, który po raz pierwszy wystartuje z polską licencją. Miejsce w dziesiątce będzie celem dla obu pozostałych polskich zawodników. Kibice będą mieli okazję obejrzeć 20 biegów fazy zasadniczej, 2 wyścigi półfinałowe oraz wielki finał, który jednocześnie będzie biegiem o Puchar Autosanu z okazji 180-lecia istnienia firmy.

Z kolei dzień później, w niedzielę (29.01.2012 r.) VI edycja turnieju o Puchar Sanoka. Podobnie jak w ubiegłym roku rozegrana zostanie ona systemem stosowanym kiedyś w cyklu Grand Prix w klasycznym speedwayu (tzw. eliminator). "Zawody będą składały się z turnieju eliminacyjnego oraz turnieju głównego. Żaden z zawodników nie może pozwolić sobie na słabszy moment. Dwa gorsze biegi powodują odpadnięcie z dalszej rywalizacji" – mówi Wojciech Jankowski, kierownik turnieju. Prosto z drugiej rundy eliminacyjnej w St. Johann w Austrii do Sanoka zjadą kolejne wielkie gwiazdy lodowego ścigania z Frankym Zornem na czele. Austriak oraz legendarny Per Olof Serenius będą starali się zagrozić faworytom z Rosji. W zawodach udział wezmą także Polacy. Knapp rozpocznie rywalizację od fazy głównej, Daniszewski i Strugała od fazy eliminacyjnej. Początek ścigania o 17:00.

Bilety dostępne są już przez 24h na dobę w recepcji Domu Sportowca w Sanoku (ul. Królowej Bony 4) oraz do piątku (27.01.2012 r.), włącznie w siedzibach klubów żużlowych w Rzeszowie i Krośnie. Najtańsze bilety są dostępne już od 10 zł. W sprzedaży znajdują się również karty VIP, które uprawniają dodatkowo do udziału w bankiecie z zawodnikami (ENEA Ice Speedway Party), który odbędzie się w Hotelu Bona w piątek po oficjalnym treningu. Piątkowy trening będzie otwarty dla publiczności.

Runda kwalifikacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Świata (28.01.2012 r., prezentacja 19:00, pierwszy bieg 19:30)

 1. Peter Klauz (Czechy )
 2. Robert Henderson (Szwecja)
 3. Danił Iwanow (Rosja)
 4. Rony Haring (Szwajcaria)
 5. Grzegorz Knapp (Polska)
 6. Jo Saetre (Norwegia)
 7. Stefan Pletschacher (Niemcy)
 8. Jouni Seppanen (Finlandia)
 9. Paweł Strugała (Polska)
 10. Martin Leitner (Austria)
 11. Fredrik Johansson (Szwecja)
 12. Antonin Klatovsky (Czechy)
 13. Mirosław Daniszewski (Polska)
 14. Nikołaj Krasnikow (Rosja)
 15. Rene Dunki (Szwajcaria)
 16. Martin Posch (Austria)
 17. Piotr Hejnowski (Polska)
 18. Lukas Hutla (Czechy)

Sędzia: Jim Lawrence (Wielka Brytania)
Kierownik zawodów: Piotr Szymański
Kierownik parku maszyn: Wojciech Jankowski

VI ICE Racing Sanok Cup (29.01.2012 r., g. 17:00)

 1. Grzegorz Knapp (Polska)
 2. Martin Posch (Austria)
 3. Martin Leitner  (Austria)
 4. Antoni Klatovsky (Czechy)
 5. Stefan Pletschchaer (Niemcy)
 6. Nikołaj Krasnikow (Rosja)
 7. Robert Henderson (Szwecja)
 8. Fredrik Johansson (Szwecja)
 9. Mirosław Daniszewski (Polska)
 10. Paweł Strugała (Polska)
 11. Rony Haring (Szwajcaria)
 12. Dimitrij Chomicewicz (Rosja)
 13. Per Olof Serenius (Szwecja)
 14. Rene Dunki (Szwajcaria)
 15. Petr Klauz (Czechy)
 16. Claude Gadeyne (Francja)
 17. Jo Saetre (Norwegia)
 18. Jouni Seppanen (Finlandia)
 19. Per Anders Lindstrom (Szwecja)
 20. Franky Zorn (Austria)
 21. Witalij Chomicewicz (Rosja)
 22. Jan Klatovsky (Czechy)
 23. Fredrik Olsson (Szwecja)
 24. Lukas Hutla (Czechy)

R1. Piotr Hejnowski (Polska)

Sędzia: Wojciech Grodzki
Kierownik zawodów: Wojciech Jankowski
Kierownik parku maszyn: Anna Wróblewska

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
kolce na oponie sanok ice cup 2010 a mg 0028
gleba Ice Racing trening w Sanoku
miedzynarodowe zawody sanok ice racing 2010 b mg 0030
pelne trybuny sanok ice racing 2010 b mg 0087
przed startem ice racing cup sanok 2010b mg 0004
publicznosc w sanoku 2011
jan klatowsky ice speedway sanok b mg 0176
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  na górę