tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rossi pokonany przez Simona!

Rossi pokonany przez Simona!

Autor: Eristof 2009.11.20, 12:54 3 Drukuj

Julian Simon, tegoroczny Mistrz Świata klasy GP125 dwukronie pokonał na torze żywą legendę wyścigów MotoGP - Valentino Rossiego. Mało tego, za plecami młodego Hiszpana linię mety przekroczyli również Andrea Dovizioso, Marco Melandri, Marco Simoncelli oraz Mistrz Świata GP500 z 1993 roku, Kevin Schwantz. Jednak wszystkich fanów zawodników z grona pokonanych uspokajamy. Co prawda walka odbyła się na torze, ale motocrossowym. Sześciokrotny Mistrz Hiszpanii w Minicrossie, kierujący czterosuwową Aprilią MXV 450, jechał i wykonywał skoki bardzo płynnie. Pozostali uczestnicy zawodów pod tym względem wypadli znacznie gorzej. Julian Simon nie wystartował w trzecim biegu, ponieważ musiał zdążyć na samolot do Hiszpanii. Dało to szanse innym zawodnikom - Doviszioso zajął 1. miejsce, a za nim dojechał Rossi. W generalce zwyciężył Andrea Dovizioso, dalej uplasowali się: Melandri, Simon oraz Rossi.

Wyścig odbył się 15. listopada na torze Cavallara we Włoszech, a łącznie wystartowało 24 zawodników. Organizatorem zawodów był sam Valentino Rossi. Dochód, jaki udało się zgromadzić z tego wydarzenia został przekazany na rzecz pomocy dzieciom chorym na białaczkę. Pomimo, iż zawody okazały się dość męczące (na prośbę zawodników jeden z biegów skrócono z 7 do 5 okrążeń) wszyscy świetnie się bawili. Mistrzowie zapowiedzieli, że będą kontynuować swoją działalność charytatywną i za rok możemy spodziewać się jeszcze większej liczby zawodników.