tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Role się odwracają - Bartek Zmarzlik przyjeżdża dziś na tor Poznań! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Role się odwracają - Bartek Zmarzlik przyjeżdża dziś na tor Poznań!

Autor: Materiał partnera 2019.08.08, 10:22 Drukuj

Dokładnie miesiąc temu wicemistrz świata na żużlu podjął na swoim stadionie mistrza wyścigów motocyklowych, Marka Szkopka. Czas dokończyć wyzwanie.

Bartek Zmarzlik na na swoim koncie indywidualne juniorskie, jak i drużynowe mistrzostwo świata na żużlu, Marek Szkopek to mistrz Polski w wyścigach motocyklowych, zawodnik długodystansowych mistrzostw świata FIM EWC. Panowie postanowili zamienić się rolami. Dokładnie miesiąc temu Marek Szkopek zagościł na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim. - To było dla mnie wielkie wyzwanie- podkreśla Szkopek. - Jazda bez hamulca nie przysporzyła tylu problemów, co złożenie go do wejścia w zakręt. To zupełnie inna technika jazdy, ale o to chodziło. Dzięki tej inicjatywie chcemy odkrywać inne dyscypliny motorsportu i przybliżać je swoim kibicom. Mam nadzieję, że fani żużla stawią się już w czwartek 8 sierpnia na poznańskim torze, by dopingować Bartka na motocyklu wyścigowym.

Najpierw egzamin

Teraz rolę się odwracają, a gospodarzem spotkania w Poznaniu będzie zespół motocyklowego mistrza, Wójcik Racing Team. - Jestem w drodze ze Szwecji, gdzie miałem mecz w tamtejszej lidze, ale myślami jestem już w Poznaniu - mówi Bartek Zmarzlik. -Jestem bardzo podekscytowany moim wyzwaniem, zawsze chciałem spróbować swoich sił na asfaltowym torze. Wiem, że nie będzie taryfy ulgowej i swoją przygodę zacznę od zdania Motokarty, z zakresu zasad poruszania się na torze wyścigowym, tak jak pozostali uczestnicy jazd, które odbywają się tego dnia na torze. Kto wie, będę tam częstszym gościem?

A potem jazda

Rewizyta na torze odbędzie się w czwartek 8 sierpnia podczas treningu Speed Day i tak jak podkreśla żużlowiec, nie ma tam miejsca na wyjątki nawet dla tak utytułowanych zawodników, bezpieczeństwo stawiane jest na pierwszym miejscu, dlatego gość toru Poznań swoją przygodę zacznie od egzaminu na Motokartę, później rozpocznie przygotowania do swojej jazdy. - Wiem, że Marek skrupulatnie przygotowuje się do przyjęcia Bartka na swoim domowym obiekcie- zdradza Sławomir Kubzdyl, pomysłodawca akcji. - Są plany, by zacząć od jazdy na mniejszej pojemności, poćwiczyć trochę technikę, tak by w czasie właściwej jazdy Bartek mógł wynieść z niej maksimum frajdy, a może nawet zarazić się wyścigami motocyklowymi.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, a kibice mogą stawiać się o 12:30 w boksie Wójcik Racing Team, na torze Poznań. Tego nie można przegapić!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę