tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rewolucja w ochronie zdrowia. Motocykle trafią do systemu ratownictwa medycznego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rewolucja w ochronie zdrowia. Motocykle trafią do systemu ratownictwa medycznego

Autor: Raff 2020.01.25, 13:23 2 Drukuj

Motocykle trafią do państwowego systemu ratownictwa. To ważny krok dla wielu ratowników medycznych, którzy, z braku odpowiednich regulacji, do ratowania ludzkiego życia używają motocykli na własną rękę.

Motocykle ratownicze, choć stanowią coraz częstszy widok na polskich ulicach, nie są oficjalnie częścią systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Co to znaczy? Motocykle finansowane są ze środków własnych pogotowia, a jeżdżący nimi ratownicy figurują w papierach jako członkowie zespołów karetek. 

NAS Analytics TAG

Ministerstwo planuje jednak włączenie motocykli do państwowego systemu. W ośmiu największych miastach pojawią się  ratunkowe jednoślady, które znacznie skrócą czas dotarcia do osób potrzebujących pomocy. Kierowcami motocykli będą oczywiście wykwalifikowani ratownicy medyczni, którzy zaopatrzą poszkodowanych w czasie oczekiwania na dojazd karetki.

Rozwiązanie to może okazać się w wielu sytuacjach kluczowe. Bardzo często to właśnie pierwsze minuty decydują o przeżyciu.  

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę