tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rajd Motocyklowy Weteranów 2022. Odwiedzają groby, zapalają świeczkę
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rajd Motocyklowy Weteranów 2022. Odwiedzają groby, zapalają świeczkę

Autor: The Ścig 2022.06.13, 15:24 Drukuj

W 28 maja 2022 roku odbyła się już trzecia edycja Rajdu Motocyklowego Weteranów, zorganizowana przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, którego dyrektorem jest Pani mjr dr Katarzyna Rzadkowska. Inauguracja rajdu odbyła się podczas Centralnych Obchodów Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Katowicach i Chorzowie. W tym czasie na miejscu obchodów stawiło się ponad kilkadziesiąt motocyklowych załóg. Zakończenie rajdu planowane jest na 30 czerwca.

W ramach rajdu weterani odwiedzają miejsca pochówków, zapalają świeczkę i spotykają się z rodzinami swoich poległych kolegów. Rajd jest swoistym upamiętnieniem tych, którzy Ojczyźnie oddali to, co mieli najważniejsze - swoje życie.

NAS Analytics TAG

Ideą RMW jest edukacja społeczna w zakresie służby żołnierzy oraz przybliżenie obrazu doświadczeń z misji zagranicznych. Istotne jest zwrócenie uwagi środowisk pozawojskowych na los weteranów i ich poświęcenie służbie. Centralne obchody Dnia Weterana były też okazją do przekazania na ręce Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Pana Mariusza Ociepy, jedynego w swoim rodzaju kasku motocyklowego, z grafiką nałożoną ręcznie aerografem przez Marka Szadkowskiego z pracowni ArtGarage. Kask zostanie wystawiony na licytację, z której pozyskane środki zasilą Fundację Sprzymierzeni z Grom, wspierającą między innymi w ten sposób weteranów, którzy stracili zdrowie w zaszczytnej służbie dla naszej Ojczyzny. Całość obchodów odbyła się w atmosferze pikniku przygotowanego przy wsparciu wojska. Na gości pikniku czekało wiele atrakcji, w tym: elementy polskiej bazy wojskowej poza granicami kraju (m.in. hesco bastiony, kontenery dla żołnierzy, check pointy) oraz strzelnica kontenerowa. Można było zobaczyć mnóstwo sprzętu wojskowego i symulatorów, zapoznać się z warunkami służby w Wojsku Polskim na licznych stoiskach promocyjnych jednostek wojskowych. Poza tym na pikniku była możliwość spróbowania prawdziwej wojskowej grochówki. Chętni mogli też stanąć do sportowej rywalizacji z żołnierzami Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Dla najmłodszych zaplanowane zostały liczne konkursy oraz gry edukacyjne.

Refleksje po obchodach skłaniają do stwierdzenia, że był okres kiedy obywatele wojska się bali, później był okres kiedy z wojska się śmiali. Aktualnie odnosi się wrażenie, że ten czas już minął bezpowrotnie, a służba w Wojsku Polskim jest zajęciem zaszczytnym i prestiżowym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia, którą przygotował swoim fotograficznym okiem "Ścig" jako wysłannik naszej redakcji oraz zachęcamy do śledzenia rajdu na dedykowanym profilu Rajd Motocyklowy Weteranów.

Rajd został objęty patronatem medialnym: @PolskaZbrojna, Wojskowego Instytutu Wydawniczego, SpecialOps ,Defence24.pl, Scigacz.pl News.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
01 Czlonkowie Fundacji i Tiger 660
NAS Analytics TAG
02 Czesc oficjalna
03 Kolowy transporter opancerzony
04 Motocykl Victory
05 Motocykl Victory w innym ujeciu
06 Pamiatkowe zdjecie uczestnikow Rajdu Weterana
07 Park maszyn Rajd Weterana
08 Prezentacja kasku przeznaczonego do licytacji
09 Przed musztra
10 Tiger 660 na tle eksponatow Picniku
11 Tiger 660 wsrod maszyn rajdu
12 Uroczyste wreczenie pamiatkowych medali
13 Zainteresowanie Leopardem
14 Zainteresowanie Leopardem 2
15 Chelm ochronny zolnieza Gromu
... więcej zdjęć »
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę