tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rajd Weteranw 2022. Weterani motocyklici wyruszaj w rajd w hodzie polegym kolegom
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rajd Weteranw 2022. Weterani motocyklici wyruszaj w rajd w hodzie polegym kolegom

Autor: Informacja prasowa 2022.05.24, 10:13 Drukuj

Rozpoczęcie 3. Rajdu Motocyklowego Weteranów planowane jest podczas uroczystych obchodów Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Katowicach. Rozpoczęcie zainauguruje Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz BŁASZCZAK w dniu 28.05.2022 r.

W Siłach Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej służy ponad 100 tysięcy żołnierzy i duża ich część była uczestnikami misji poza granicami kraju. Od 1953 r. wzięliśmy udział w 92 operacjach, przez które przewinęło się 115 tysięcy polskich żołnierzy. Część z nich wróciła szczęśliwie do domu, niektórzy na misji stracili zdrowie, a jeszcze inni nie wrócili, oddając swoje życie w służbie dla Ojczyzny.

NAS Analytics TAG

Projekt Rajd Motocyklowy Weteranów (RMW) wykorzystuje zainteresowanie żołnierzy i weteranów sportem motocyklowym (wielu z nich jest aktywnymi motocyklistami) do tworzenia nowych form współpracy poza czasem służby. Środowisko zmotoryzowanych weteranów stało się wartościową platformą do aktywnego spędzania czasu, wzajemnej pomocy, niezbędnego wsparcia dla uczestników.

Ideą RWM jest edukacja społeczna w zakresie służby żołnierzy oraz kształtowanie obrazu doświadczeń na misjach zagranicznych. Istotne jest zwrócenie uwagi środowisk pozawojskowych na los weteranów ich poświęcenie służbie. Sami weterani, odwiedzając miejsca pochówków, zapalając świeczkę i spotykając się z rodzinami oddają cześć swoim poległym kolegom. Motocykle, jak każda pielęgnowana pasja, są szansą na zwiększanie potencjału na radzenie sobie ze stresem oraz wspieranie umiejętności pracy nad sobą. Koncepcja rajdu wpisuje się w popularyzację postawy patriotyzmu, etosu pracy oraz historycznej odpowiedzialności wobec służby dla kraju.

Dotychczas odbyły się 3 edycje Rajdu Motocyklowego Weteranów. Pierwsza, w 2020 r. z inicjatywy ówczesnego Dyrektora Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa płk Szczepana GŁUSZCZAKA. Rozpoczęcie odbyło się w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa w obecności Ministra ON i Prezydenta. W edycji tej uczestniczyło ok. 300 motocyklistów. Druga, odbyła się w 2021 r. Pomimo pandemii wzięło w niej udział ok. 1350 uczestników. Podczas 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów odbyła się po raz pierwszy licytacja kasku motocyklowego, z grafiką nawiązującą do zadań wykonywanych przez żołnierzy na misji. Zakup kasku ufundowała Fundacja PGZ, a grafikę wykonał funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej aspirant Marek SZATKOWSKI w pracowni Art Garage. Dochód z licytacji został przekazany na rzecz potrzebującego weterana.

3 Rajd Motocykowy Weteranow

Obecnie organizowana jest trzecia edycja RMW. W tegorocznej odsłonie udział weźmie 988 uczestników - żołnierzy, funkcjonariuszy, weteranów i osób, którym pamięć o poległych kolegach nie jest obojętna. Wzorem roku poprzedniego, również w tej edycji Fundacja PGZ ufundowała kask, na którym powstaje niepowtarzalna grafika, tworzona przez aspiranta Państwowej Straży Pożarnej Marka SZATKOWSKIEGO. Kask zostanie zlicytowany na rzecz potrzebującego weterana.

Organizatorem przedsięwzięcia Rajd Motocyklowy Weteranów jest Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, współorganizatorem Jednostki Wojskowe Sił Zbrojnych RP. 3. Rajd Motocyklowy Weteranów został objęty patronatem medialnym Polski Zbrojnej, Wojskowy Instytut Wydawniczy, Special OPS, Defence 24, Ścigacz.pl.

Informacji dotyczących projektu udziela Mariusz Pogonowski kierownik Zespołu Wsparcia Weteranów kom. 574 198 927. Rajd Motocyklowy Weteranów obecny jest na FB @RajdMotocyklowyWeteranow. Zachęcamy do obserwowania profilu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr