tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rajd Dakar wraca do Afryki! Organizatorzy prowadz rozmowy z trzema pastwami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rajd Dakar wraca do Afryki! Organizatorzy prowadz rozmowy z trzema pastwami

Autor: Raff 2018.05.22, 17:00 Drukuj

Dakar - najtrudniejszy rajd terenowy na świecie, może po 10 latach powrócić na kontynent afrykański. Organizator prowadzi w tej sprawie rozmowy z władzami Algierii, Angoli i Namibii.

Rajd Dakar, od początku swojego istnienia, wówczas jeszcze jako Paryż-Dakar, nigdy nie miał łatwo. Trasy modyfikowano w zależności od dynamicznie zmieniających się układów politycznych w Afryce. Niezależnie jednak od przyjętego wariantu, był on zawsze nierozerwalnie związany z Czarnym Lądem.

NAS Analytics TAG

Było tak do roku 2008. Wtedy to, po raz pierwszy w historii, rajd odwołano, powodem było zagrożenie terrorystyczne w Mali i Senegalu. Z uwagi na niestabilną sytuację w Afryce, zdecydowano się przenieść imprezę do Ameryki Południowej. Decyzja ta wywołała konsternację, a nawet oburzenie części fanów rajdu.

Nowa lokalizacja nie przeszkodziła jednak w udziale ani ekipom fabrycznym, ani amatorom, którzy stanowią większość uczestników Dakaru. Rywalizacja toczyła się w Chile, Argentynie, Boliwii i Paragwaju. Z powodów nieporozumień z częścią władz, które chciałyby większego wpływu na ustalanie trasy rajdu, przyszłoroczna edycja Dakaru w całości zostanie zlokalizowana w Peru.

Organizatorzy dążą jednak do powrotu na kontynent afrykański. Amaury Sport Organisation, organizator rajdu, prowadzi w tej sprawie rozmowy z władzami Algierii, Angoli i Namibii.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr