tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rajd Dakar wraca do Afryki! Organizatorzy prowadzą rozmowy z trzema państwami NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rajd Dakar wraca do Afryki! Organizatorzy prowadzą rozmowy z trzema państwami

Autor: Raff 2018.05.22, 17:00 Drukuj

Dakar - najtrudniejszy rajd terenowy na świecie, może po 10 latach powrócić na kontynent afrykański. Organizator prowadzi w tej sprawie rozmowy z władzami Algierii, Angoli i Namibii.

Rajd Dakar, od początku swojego istnienia, wówczas jeszcze jako Paryż-Dakar, nigdy nie miał łatwo. Trasy modyfikowano w zależności od dynamicznie zmieniających się układów politycznych w Afryce. Niezależnie jednak od przyjętego wariantu, był on zawsze nierozerwalnie związany z Czarnym Lądem.

NAS Analytics TAG

Było tak do roku 2008. Wtedy to, po raz pierwszy w historii, rajd odwołano, powodem było zagrożenie terrorystyczne w Mali i Senegalu. Z uwagi na niestabilną sytuację w Afryce, zdecydowano się przenieść imprezę do Ameryki Południowej. Decyzja ta wywołała konsternację, a nawet oburzenie części fanów rajdu.

Nowa lokalizacja nie przeszkodziła jednak w udziale ani ekipom fabrycznym, ani amatorom, którzy stanowią większość uczestników Dakaru. Rywalizacja toczyła się w Chile, Argentynie, Boliwii i Paragwaju. Z powodów nieporozumień z częścią władz, które chciałyby większego wpływu na ustalanie trasy rajdu, przyszłoroczna edycja Dakaru w całości zostanie zlokalizowana w Peru.

Organizatorzy dążą jednak do powrotu na kontynent afrykański. Amaury Sport Organisation, organizator rajdu, prowadzi w tej sprawie rozmowy z władzami Algierii, Angoli i Namibii.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę