tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Radosaw Lindner o wos od zwycistwa w Columna Medica Baja Drawsko 2017
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Radosaw Lindner o wos od zwycistwa w Columna Medica Baja Drawsko 2017

Autor: Informacja prasowa 2017.04.12, 13:14 Drukuj

Sekundy utracone w prologu zaważyły o utracie pierwszego miejsca.

W miniony weekend odbyła się pierwsza w tym roku runda Pucharu Polski w Rajdach Baja, połączona z Rajdowymi Mistrzostwami i Pucharem Polski oraz Mistrzostwami Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych. Inauguracja nowego sezonu rajdowego odbyła się w dniach 7-8 kwietnia w Drawsku Pomorskim. Do stolicy polskiego offroadu przyjechało 109 załóg z Polski, Czech oraz innych krajów Europy Środkowej. Zdobycie dwóch pierwszych miejsc w klasie Q4 było celem zespołu Kingsquad Lindner Bros. Do jego realizacji zabrakło niewiele i jednocześnie bardzo dużo.

NAS Analytics TAG

Radek Lindner wszystkie trzy odcinki specjalne zawodów Columna Medica Baja Drawsko ukończył z łącznym czasem 02:45:46 i był to najlepszy rezultat wśród quadów z napędem 4x4. Identyczny wynik uzyskał reprezentant Danii, Nicholas Harkjer i dzięki temu, iż w prologu uzyskał czas o 11 sekund lepszy od Radka, to do niego trafił puchar za pierwsze miejsce.

"Jestem bardzo zadowolony ze zdobytego II miejsca" - podsumowuje Radosław Lindner. "Prolog, jak zawsze potraktowałem na luzie, jako zapoznanie terenu. W kolejnych OSach  regularnie odrabiałem straty. Zakończyłem zawody z dokładnie takim samym czasem jak Nicholas, ale według regulaminu, w takim przypadku wynik z prologu decyduje o zdobytym miejscu. Dlatego to on stanął najwyżej na podium. Ogólnie zawody były super. Mieliśmy ogromne wsparcie kolegów z Łódzkiego Klubu Offroadowego, dopisała też frekwencja uczestników. Szkoda mi jedynie Arka. Nasze maszyny były przygotowane i sprawdzone, dlatego awaria jego quada była dla nas dużym zaskoczeniem. Niemniej jestem bardzo zadowolony ze swojego wyniku i już nie mogę się doczekać kolejnej rundy.

Dla Arka zawody przebiegały zgodnie z planem. Wygrał on pierwszy oraz drugi odcinek specjalny. Prowadził także w trzecim do momentu, gdy awarii uległ pasek napędowy w jego quadzie. Stało się to 15 km przed metą rajdu. Awarię udało się wyeliminować, ale lider rajdu stracił wiele cennych minut, które w ostatecznym rozrachunku dały mu ósme miejsce.

"Prolog był krótki, bo liczył zaledwie 4,5 km, ale za to bardzo fajny" - komentuje Arkadiusz Lindner. "Poczuliśmy namiastkę tego, co czekało na nas w kolejnym dniu zawodów. Udało mi się go wygrać, podobnie, jak pierwszy sobotni OS. Na drugim OSie  także prowadziłem, wypracowując coraz większą przewagę nad konkurentami. Jechałem tak, pełen werwy i radości, do piętnastego kilometra przed końcem trasy, gdy nagle strzelił mi pasek napędowy. Byłem zdziwiony, bo był on dobrze przygotowany i cały czas kontrolowałem jego temperaturę. Podejrzewam, że przyczyną mogło być nowe sprzęgło, które założyłem na ten sezon. Ale jak to się mówi - to je rally - trzeba się przyzwyczaić do takich sytuacji. Jestem natomiast ogromnie zadowolony z drugiego miejsca Radka. Pozostali zawodnicy naszego Łódzkiego Klubu Offroadowego także świetnie się spisali i jest to dla nas super wynik."

Kolejna runda Pucharu Polski w Rajdach Baja, w której będziemy mogli zobaczyć zawodników Kingsquad Lindner Bros oraz Łódzkiego Klubu Offroadowego odbędzie się w dniach 5-7 maja w Stalowej Woli. Wszystkich kibiców rajdów terenowych zapraszamy na fanpage zespołu braci Lindnerów, który dostępy jest tutaj.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr