tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prawo jazdy w komórce. Amerykanie pozazdrościli Polakom dobrego pomysłu!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy w komórce. Amerykanie pozazdrościli Polakom dobrego pomysłu!

Autor: Rafał Raff Betnarski 2018.02.12, 11:34 Drukuj

Mobilne prawo jazdy z dwoma poziomami dostępu to nowy pomysł amerykańskiego Narodowego Instytutu Standardów i Technologii. W Polsce nad podobnym projektem - mDokumenty, pracuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Pomysł Amerykanów wydaje się zaskakująco prosty, niemal oczywisty. Użytkownik instaluje specjalną aplikację na telefon, która przechowuje autoryzowane dane na temat prawa jazdy. Aplikacja pozwala na dwa poziomy dostępu.

NAS Analytics TAG

Pierwszy, pełny, przydaje się podczas kontroli policyjnej - funkcjonariusz ma wówczas wgląd do wszystkich informacji dotyczących kierowcy. Drugi poziom umożliwia ukrycie większości danych - poza zdjęciem i datą urodzenia. Przydaje się to podczas zakupów, które wymagają udokumentowania wieku kupującego.

Aplikacja umożliwia także opcję skanowania kodu - policjant może sprawdzić dane kierowcy bez dotykania jego telefonu. Zaletą mobilnego dokumentu prawa jazdy jest brak konieczności aktualizacji - wszystkie dane są uaktualniane automatycznie.

Nad podobnym projektem od dawna pracuje Ministerstwo Cyfryzacji. Przygotowana przez nie aplikacja mDokumenty już teraz pozwala na wymianę danych między uczestnikami kolizji drogowej. Już wkrótce w mDokumentach mają pojawić się dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę