Prawo jazdy kat. A - prezentacja nowego egzaminu

Autor: Łukasz „Boczo” Tomanek 2012.10.10, 10:49 163 Drukuj

Nowe zasady egzaminowania na prawo jazdy kat. A wchodzą w życie 19 stycznia 2013. Zmienia się w zasadzie cały przebieg egzaminu zarówno teoretycznego i praktycznego. Poniżej film z prezentacją części praktycznej egzaminu na kategorię A na placu manewrowym.

Trochę faktów:

  • nie ma już „ósemki”. Obustronny slalom motocyklista wykonuje między pachołkami ustawionymi w prostokącie.
  • dochodzi slalom wolny pomiędzy bramkami
  • dochodzi szybki (30 km/h) slalom między pachołkami
  • ominięcie przeszkody przy prędkości 50 km/h (zaznaczmy, że taka prędkość na zamkniętym placu manewrowym jest ogromna)
  • ruszanie na wzniesieniu bez zmian

Zobaczycie jak to wygląda. Czyżby Minister Transportu inspirował się Gymkhaną? Najbardziej kontrowersyjną częścią zdaje się być ominięcie przeszkody przy prędkości 50 km/h. Nasuwa się też pytanie, czy w czasie trwania egzaminu na palcu manewrowym obligatoryjnie będzie znajdować się musiała karetka?

Czekamy na wasze opinie na temat nowego egzaminu na prawo jazdy!

Zdjęcia
Komentarze 68
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

na górę