tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polski Klub Ekologiczny o krakowskich MotoMikołajach NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polski Klub Ekologiczny o krakowskich MotoMikołajach

Autor: Beavis 2015.12.11, 12:01 15 Drukuj

"W niedziele 6 grudnia wiele tysięcy mieszkańców Krakowa, także matki z dziećmi, niemowlętami w wózkach wybrało się na spacer w obrębie Rynku Głównego."

Wczoraj pisaliśmy o sprawie z Krakowa, w której to Polski Klub Ekologiczny domaga się zabronienia organizowania masowych imprez z udziałem motocykli na Rynku Głównym w Krakowie. Apel został wystosowany po rzekomo niebezpiecznym dla zdrowia spotkaniu zorganizowanym w Mikołajki przez ekipę MotoMikołaje Kraków w zeszły weekend. Jego treść znaleźliśmy na facebookowej stronie Polskiego Klubu Ekologicznego, Okręg Małopolska. Przedstawiamy w niezmienionej formie, bez zbędnego komentarza.

NAS Analytics TAG

Zarząd Okręgu Małopolska Polskiego Klubu Ekologicznego wyraża zdecydowany protest przeciwko urządzaniu masowych imprez na motocyklach lub w samochodach w obrębie Rynku Głównego. A taką niewątpliwie była impreza Mikołaje na motocyklach w historycznym centrum miasta. Nie jest to pierwsza tego typu impreza bo w lecie 2015 roku krakowskie powietrze ucierpiało z powodu zlotu i przejazdu kilku tysięcy motocykli spod Areny przez ulice Krakowa. Kraków boryka się prawie codziennie ze smogiem narażającym tysiące swoich mieszkańców na poważne dolegliwości a nawet śmierć. W dniu imprezy także wystąpił smog i warto byłoby określić w jakim stopniu 3000(nasza ocena) motocykli lekkomyślnie wpuszczonych do centrum miasta ten smog spowodowały? Jest swoistym absurdem, że z jednej strony Władze Krakowa deklarują chęć walki ze smogiem a z drugiej strony zezwalają na organizowanie nieodpowiedzialnych imprez motorowych.

W niedziele 6 grudnia wiele tysięcy mieszkańców Krakowa, także matki z dziećmi, niemowlętami w wózkach wybrało się na spacer w obrębie Rynku Głównego.

Opary spalin i zawarte w nich toksyny mogą w konsekwencji spowodować zachorowania i szkody zdrowotne tak młodych organizmów.

Oczekujemy od Władz Krakowa stanowczości i konsekwencji w działaniach na rzecz poprawy stanu atmosfery.Równocześnie mamy nadzieję, że tego typu imprezy nie będą się w przyszłości odbywały na terenie Krakowa a w Rynku Głównym zwłaszcza.

Ponawiamy apel o wprowadzenie zakazu jazdy samochodami w dniach o ekstremalnych zanieczyszczeniach powietrza!

Z wyrazami szacunku
Prezes Zarządu Okręgu Małopolska PKE Sekretarz Rady Naukowej PKE
mgr Adam Markowski dr Zygmunt Fura

Poglądowe zdjęcia z imprezy znajdziecie na Facebook’u Polskiego Klubu Ekologicznego.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 11
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę