tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polka jechała pod prąd niemiecką autostradą. Po zatrzymaniu ukradła policjantom… radiowóz
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polka jechała pod prąd niemiecką autostradą. Po zatrzymaniu ukradła policjantom… radiowóz

Autor: Andrzej Sitek 2023.03.16, 12:46 2 Drukuj

Gdyby to się nie wydarzyło naprawdę, prawdopodobnie uznałbym, że fragment scenariusza kolejnych "Szybkich i wściekłych". Filmowe sceny rozegrały się minionej nocy na niemieckiej autostradzie A9 niedaleko Lipska.

Mniej więcej o 3 w nocy niemiecka policja dostała kilka sygnałów od zaniepokojonych kierowców, którzy na autostradzie A9 łączącej Monachium z Berlinem natknęli się na jadący pod prąd samochód. Auto jechało w kierunku Berlina, ale niewłaściwym pasem, co oczywiście stanowiło olbrzymie zagrożenie dla zdrowia i życia podróżujących tą trasą kierowców.

NAS Analytics TAG

Policyjne radiowozy ruszyły w pościg. Jadący pod prąd pojazd został szczęśliwie zatrzymany na wysokości lotniska w Lipsku. Okazało się, że auto marki Volkswagen Golf jest na polskich tablicach rejestracyjnych. 29-letnia Polka, która kierowała golfem, została zaprowadzona do radiowozu, a w tym czasie niemieccy policjanci rozpoczęli przeszukanie jej samochodu.

Funkcjonariusze musieli bardzo się zdziwić, bo po chwili ich radiowóz z włączonymi kogutami ruszył w dalszą drogę. Okazało się, że zatrzymana Polska wykorzystała fakt, że została pozostawiona sama w policyjnym aucie i postanowiła odjechać. Została zatrzymana pięć kilometrów dalej przez następnych policjantów. Tym razem funkcjonariusze upewnili się, że nie zabierze im radiowozu.

Co ciekawe, badanie na obecność alkoholu i innych substancji psychoaktywnych wykazało, że 29-latka jest trzeźwa i nie brała narkotyków. Okazało się również, że mniej więcej półtorej godziny wcześniej Polka została zatrzymana na innym odcinku A9, ponieważ jechała z prędkością 140 km/h na odcinku, na którym obowiązywało ograniczenie do 80 km/h. Policjanci już wtedy upewnili się, kobieta jest trzeźwa i po wypisaniu mandatu pozwolili jej kontynuować jazdę.

Być może młoda kobieta popełniła zeszłej nocy więcej wykroczeń. Niemiecka policja bada obecnie zapisy z kamer autostradowych i szuka świadków innych nietypowych zdarzeń, do których mogła doprowadzić Polka. 29-latka stanie przed sądem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i nieuprawnione użycie pojazdu policyjnego.

A co to ma wspólnego z motocyklami? Rzeczywiście niewiele, o ile nie jesteś jednym z motocyklistów, który jechał wczoraj w nocy w kierunku Monachium na wymienionym odcinku A9. Mówię tylko tyle, że musimy uważać. Wcale nie trzeba szukać przykładów za naszą zachodnią granicą. Całkiem niedawno podobny sytuacja miała miejsce w Polsce na trasie S14. 36-latka jechała pod prąd, również około trzeciej nad ranem, bo spieszyła się do... weterynarza.

To nie są pojedyncze zdarzenia. Okazuje się, że problem występuje na całym świecie, a na przykład u naszych niemieckich sąsiadów, znanych przecież z karności i wysokiej kultury jazdy, co roku odnotowywanych jest ponad 3 tysiące tego typu zdarzeń.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Balon 20/03/2023 11:37

Też prawda

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę