tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polish Stunt Cup - polska liga stuntu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polish Stunt Cup - polska liga stuntu

Autor: Informacja prasowa 2014.05.23, 16:13 1 Drukuj

Polish Stunt Cup, w skrócie PSC, to polska liga stunterska, chcąca przybrać profesjonalną oraz sformalizowaną formę sportu w Polsce. Aktualnie jest to najbardziej rozwijający się dziedzina sportu motocyklowego, którego nieodłącznym elementem jest związana z nim kultura i styl życia. Ta prosta, wyjątkowo trafna i elastyczna nazwa "stunt" bądź "stuntriding" oznacza szeroko pojętą, wyczynową jazdę na motocyklu. Skupia się ona nie tyle na osiągach, co na poziomie trudności wykonywanych trików i kunszcie opanowania samego motocykla. Warto wspomnieć, że Polish Stunt Cup to pierwsza w Europie liga stuntridingu.

Ze względu na niezwykle wysoki poziom polskich stunterów, których nazwiska należą do światowej czołówki tego sportu, postanowiliśmy stworzyć ligę właśnie z myślą o nich. Wysoka frekwencja wśród zgłaszających się uczestników zachęciła organizatorów do zorganizowania w sumie 4 rund, odbywających się w całej Polsce. Składają się na nie: Stunt Cup Lublin (10-11) maja, Moto Show Bielawa (31 maja i 1 czerwca), Stunt Open Krotoszyn (27-29 czerwca)  oraz Cracow Stunt Cup (1-3 sierpnia). Podczas każdej z rund zawodnicy będą otrzymywali odpowiednią ilość punktów za poszczególne miejsca, które następnie będą sumowane. Po zakończeniu wszystkich rund, spośród wszystkich startujących zawodników, zostanie wyłoniony zwycięzca całej Ligi PSC z największym dorobkiem punktowym na koncie.

NAS Analytics TAG

Główną specyfiką PSC jest przede wszystkim to, że stawiamy na polskich zawodników. Stunterzy zagraniczni oczywiście mogą startować w każdej z rund, jednak nie będą ostatecznie brani pod uwagę w klasyfikacji generalnej. Zasady te są klarowne i mają za zadanie wspieranie rozwoju polskich zawodników. Podobne regulacje z powodzeniem stosowane są w wyścigach motocyklowych. Taka forma zawodów będzie pobudzała konkurencję i podnosiła poziom polskich zawodników, którzy zechcą sprawdzić się na tle rodzimej czołówki. Liczymy na to, iż w ten sposób uda się ich wesprzeć w dążeniu do zdobycia kariery międzynarodowej. Aby dodatkowo wspierać rozwój stuntu, wprowadziliśmy również klasę nieregulaminową dla motocykli o pojemności silnika poniżej 550 ccm (z pewnymi wyjątkami). Została ona wprowadzona dla mniej doświadczonych zawodników, jeżdżących motocyklami o mniejszej pojemności lub motorowerami.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego FanPage'a jak i strony internetowej, gdzie znajdziecie najświeższe informację dotyczące Ligi.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr