tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja przeprowadzia pierwsze testy dronw dla drogwki
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja przeprowadzia pierwsze testy dronw dla drogwki

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.01.29, 07:39 4 Drukuj

Polska policja coraz chętniej sięga po nowoczesne technologie. Pod koniec roku zakupiono 38 dronów, a w styczniu ruszyły pierwsze działania z ich wykorzystaniem.

Policja kupiła 38 urządzeń wyposażonych w kamery termowizyjne oraz kamery wyposażone w ultrazoom. Drogówka zamierza wykorzystać drony do wykrywania wykroczeń popełnianych zarówno przez kierowców jak i pieszych. Drony mogą pracować niezależnie od warunków pogodowych, a ich zasięg wynosi cztery kilometry. Operator będzie przekazywał informacje do patrolu, który zatrzyma kierowcę lub pieszego.

NAS Analytics TAG

Drony kosztowały 5,6 mln złotych, więc możemy się spodziewać, że przy takim wydatku będą intensywnie użytkowane. Póki co używają ich policjanci z województw małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. 23 stycznia funkcjonariusze z Kielc i Starachowic przeprowadzili pierwsze testy nowych "zabawek". Latały one w miejscach, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Policja nie podała jednak  informacji  na temat tego, ile wykroczeń zostało ujawnionych w trakcie tych działań.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Autor:xxx 29/01/2020 15:01

Ciekawe z jakiej firmy?...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr