tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pirelli jeździ razem z Auto Fus BMW Team
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pirelli jeździ razem z Auto Fus BMW Team

Autor: Informacja prasowa 2012.06.29, 09:02 2 Drukuj

Marka Pirelli został wyłącznym partnerem zespołu Auto Fus BMW w zakresie dostawy i obsługi opon motocyklowych w sezonie 2012. Jako jedyny zespół startujący w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Alpe Adria, korzysta z usług dedykowanej osoby z włoskiej firmy zajmującej się doborem opon i serwisem.

Współpraca z marką Pirelli będzie obowiązywała co najmniej do końca sezonu. “Dzięki współpracy z Pirelli możemy koncentrować się wyłącznie na przygotowaniu motocykla i ściganiu. O dobór opon i ich jakość jesteśmy spokojni” – powiedział Piotr Fus, dyrektor zespołu Auto Fus BMW Team.

Marka Pirelli jest znana przede wszystkim ze współpracy przy organizacji cyklu Mistrzostw Świata Superbike. Atutem opon Pirelli jest możliwość zachowania pełnych właściwości nawet w ekstremalnych sportowych warunkach, od początku do ostatniej minuty wyścigu. Dzięki stałemu udoskonalaniu technologii w celu podniesienia osiągów opon, średni czas wyścigu w cyklu Mistrzostw Świata skrócił się z roku do roku o 0,3 sekundy. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w czasie cyklów WSBK, marka Pirelli opatentowała ponad 30 technologii, które wykorzystywane są m.in. w takich modelach, jak Diablo Supercorsa SP, Diablo Rosso Corsa czy Diablo Rosso II.

Nowości w Auto Fus BMW

W nowym sezonie zespół ma do dyspozycji dwa nowe egzemplarze BMW S 1000 RR. Są to udoskonalone wersje słynnego modelu S 1000 RR. Pod kilkoma względami poprawiono konstrukcję. Zmiany dotyczą ostrzejszego o niecały stopień kąta główki ramy, poprawionego zakresu pracy średnich obrotów silnika, zastosowania amortyzatora skrętu z manualną regulacją tłumienia, zmian w aerodynamice motocykla i zegarach.

BMW S 1000 RR wszedł do seryjnej sprzedaży pod koniec 2009 roku i od razu przykuł uwagę kierowców i ekspertów klasy Superbike. Bazuje on na silniku R4 uznanym za najbardziej optymalna jednostkę dla sportowego motocykla klasy jednego litra. Standardowa moc 193 KM, przy 13 000 obr./min i generującą 112 Nm przy 8750 obr./min i przy niskiej wadze (59,8 kg) daje przyspieszenie do “setki” dużo poniżej 3 sekund. Pełna kontrola trakcji i ABS w 4 trybach: rain, sport, slick i race pozwala szybko oraz skutecznie dostosować ustawienia motocykla do panujących na torze warunków.

O zespole Auto Fus BMW

Auto Fus dealer BMW to największy salon BMW w Polsce, który jako jedyny oferuje pełną ofertę grupy BMW, w tym jako jedyny w Polsce także Royce-Rolls. Na warszawskim rynku motoryzacyjnym obecny jest już ponad 20 lat.

Partnerami i sponsorami zespołu są: Pirelli, Zimbo, Castrol, Sharp, LighTech, Tor Poznań, Automobilklub Wielkopolski oraz Kombinezon.pl. Wśród partnerów medialnych są: Onet.pl
i TVP INFO.

Kalendarz Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2012

23 - 24.06.2012 – III runda MP, Poznań
14 - 15.07.2012 – IV runda MP, Most
28 - 29.07.2012 – V runda MP, Poznań
08 - 09.09.2012 – VI runda MP, Poznań

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę