tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Peter Hickman dominuje w piątek na Wyspie Man. Michael Dunlop nie ukończył wyścigu Supertwin
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Peter Hickman dominuje w piątek na Wyspie Man. Michael Dunlop nie ukończył wyścigu Supertwin

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.06.09, 18:09 Drukuj

Piątek był przedostatnim dniem wyścigów na Wyspie Man. Tym razem w zmaganiach triumfował Peter Hickman, który pobił ustanowiony przez siebie rekord okrążenia podczas drugiego wyścigu Superstock. Tym samym wygrał oba wyścigi tej klasy podczas tegorocznego Tourist Trophy.

Peter Hickman ponownie prowadził wyścig od startu do mety, ścigany przez Michaela Dunlopa, który dojechał na 2. miejscu ze stratą ponad 17 sekund. Podium uzupełnił Dean Harrison. Wyścig rozegrano przy słonecznej, ale wietrznej pogodzie. Na pierwszym okrążeniu Dunlop trzymał się za Hickmanem. Dopiero po przerwie na tankowanie różnica pomiędzy zawodnikami zrobiła się znacząca. Na ostatnim okrążeniu Hickman pobił swój rekord ze średnią prędkością 136.358 mph i czasem 16:36.115. Wynik Michaela Dunlopa na ostatnim okrążeniu wynosił 16:48.150.

NAS Analytics TAG

W wyścigu Supertwin na początku prowadził Mike Browne, ale po dwóch okrążeniach wycofał się z rywalizacji przez problemy techniczne. Problemy z motocyklem miał też Michael Dunlop, który również nie ukończył wyścigu klasy Supertwin. Zwycięstwo padło łupem Petera Hickmana, który był na drugim miejscu, zanim Browne się wycofał. Podium uzupełnili Pierre Yves Bian oraz Josh Brookes.

Ostatnim dniem rywalizacji w tegorocznym Tourist Trophy będzie sobota i na ten dzień zaplanowano tylko jeden, ale za to najbardziej prestiżowy wyścig - Senior TT. Dla Michaela Dunlopa będzie on ostatnią w tym roku szansą, żeby ustanowić nowy rekord zwycięstw na Wyspie Man.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę