tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Peter Hickman wygrywa Senior TT na Wyspie Man. Michael Dunlop musi poczekać na swoje wielkie święto
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Peter Hickman wygrywa Senior TT na Wyspie Man. Michael Dunlop musi poczekać na swoje wielkie święto

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.06.10, 15:38 Drukuj

W sobotę rozegrano tylko jeden wyścig na Wyspie Man i było to prestiżowe Senior TT, które kończyło tegoroczne zmagania. Zwycięzcą został Peter Hickman, który wcześniej wygrał dwa wyścigi Superstock oraz wyścig Supertwin.

Peter Hickman prowadził wyścig Senior TT od samego początku, a za nim podążali Dean Harrison i Michael Dunlop. Na drugim okrążeniu zawodnicy solidarnie zjechali na pit stop i najszybszy powrót na trasę zaliczył Dean Harrison. Dzięki temu zmniejszył swoją stratę do Hickmana z 11.862 do 9.992 s. Jego pit stop trwał 53.068 s, podczas gdy pit stop Hickmana był o ponad 3 sekundy dłuższy. To jednak nie wystarczyło, żeby dogonić lidera wyścigu.

NAS Analytics TAG

Michael Dunlop odnotowywał straty na prawie każdym okrążeniu. Dopiero na ostatnim kółku pojechał na tyle szybko, że udało mu się urwać kilka sekund, ale to nie wystarczyło, żeby dogonić Harrisona i Hickmana. Tym samym Dunlop kończy tegoroczne Tourist Trophy zrównując się z Joey'em Dunlopem pod względem ilości zwycięstw, ale na zostanie nowym rekordzistą Wyspy Man będzie musiał jeszcze poczekać. Hickman dojechał do mety w czasie 1:42:29.488 i średnią prędkością wyścigu wynoszącą 138.842 mph. Dunlop miał wynik 135.259 mph, ale ukończył zmagania ze stratą 20.433 s.

Po tegorocznej edycji Tourist Trophy Peter Hickman ma już na koncie 13 zwycięstw. Michael Dunlop ma 25 wygranych, ale na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
- Nie byłem najszybszy, ale zrobiłem wystarczająco dużo. Miałem więcej asów w rękawie, gdyby było trzeba, ale po prostu zrobiłem, co musiałem. To było świetne Tourist Trophy. Zespół wykonał fantastyczną pracę, próbując pozbyć się problemów, które mieliśmy z motocyklem i maszyna sprawowała się dzisiaj bez zarzutu - mówił Hickman cytowany przez BBC.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę