tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Michael Dunlop wystartuje w rundzie Mistrzostw wiata Endurance. Kiedy zobaczymy synnego zawodnika z Wyspy Man?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Michael Dunlop wystartuje w rundzie Mistrzostw wiata Endurance. Kiedy zobaczymy synnego zawodnika z Wyspy Man?

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.04.05, 07:21 Drukuj

Michael Dunlop poinformował, że wystartuje w rundzie Mistrzostw Świata Endurance. Dotychczas zawodnik tylko raz brał udział w wyścigu długodystansowym w randze mistrzostw świata. Dunlop wystartuje na Hondzie w barwach zespołu TRT27 podczas 24-godzinnego wyścigu w Le Mans.

W tym roku odbędą się 4 rundy Mistrzostw Świata Endurance, a pierwsza z nich została zaplanowana na dni od 18 do 21 kwietnia i jest nią 24-godzinny wyścig w Le Mans. To właśnie tu wystartuje Michael Dunlop, który pojedzie w barwach zespołu TRT27 w klasie Superstock. Francuska ekipa startuje na motocyklu Honda CBR10000RR-R Fireblade. W zespole są też trzej inni zawodnicy - Ben Luxton, Tom Oliver i Tom Ward.

NAS Analytics TAG

- Tom Oliver i Tom Ward pracowali z moim przyjacielem w British Superbike i potrzebowali kogoś, kto trochę zna motocykl, więc zapytali mnie, czy zechciałbym do nich dołączyć. Powiedziałem, że nie ma sprawy. Oczywiście jest to inny motocykl niż ten, którym jeździłem w zeszłym roku, ale chciałbym im pomóc, bo są szybkimi ziomkami. Jeśli możemy pomóc z podstawami, to będzie świetnie zobaczyć, jak dobrze im pójdzie - skomentował swoją decyzję Dunlop.

Michael Dunlop ma 34 lata i 25 zwycięstw na Wyspie Man, ale w Mistrzostwach Świata Endurance dosłownie jest świeżakiem. Dotychczas startował tu tylko raz i było to również na motocyklu marki Honda. Jednocześnie nie pozwala innym skreślać swojej potencjalnej szansy na zwycięstwo.

- Nie widzę powodu, dla którego nie mógłbym być szybki. Jeżeli będziemy mieć dobrą bazę, to również powinienem pojechać szybko. Byłem tu z Hondą 11 lat temu i wtedy byliśmy szybcy, byłem najszybszy z grupy. To inna gra w porównaniu z Isle of Man i tak to już jest, ale w tym roku jest nas czterech. Ben dołączył do ekipy i wygląda na szybkiego, więc liczymy na dobre przedstawienie - dodał Dunlop w wypowiedzi dla oficjalnego portalu FIM EWC.

Zapytany o to, czego obawia się najbardziej, powiedział, że problemem jest noc, ale nie ze względu na ciemność, lecz ze względu na spadek temperatury powietrza. Dodał, że w swoim debiucie wyścig został przerwany, ponieważ temperatura w nocy spadła do -3 st. C.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr