tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Michael Dunlop i bracia Birchall z kolejnymi rekordami. Widowiskowa roda na Wyspie Man
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Michael Dunlop i bracia Birchall z kolejnymi rekordami. Widowiskowa roda na Wyspie Man

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.06.08, 11:24 Drukuj

Tegoroczna edycja Isle of Man Tourist Trophy obfituje w rekordowe wyczyny. Tym razem w centrum uwagi ponownie byli Michael Dunlop oraz bracia Birchall. W środę rozegrano wyścigi klas Sidecar oraz Supersport.

W wyścigu klasy Sidecar bracia Birchall ponownie byli bezkonkurencyjni i przy okazji pobili swój rekord okrążenia. Na drugim kółku uzyskali czas 18:45.850 i średnią prędkość 120.645 mph. W pogoni za nimi była załoga Peter Founds i Jevan Walmsley, którzy dołączyli do klubu 120+. Duet zakończył ostatnie okrążenie z czasem 18:51.154 i średnią prędkością 120.079 mph. Do mety dotarli ze stratą 9,147 s do braci Birchall. Na najniższym stopniu podium stanęli Ryan i Callum Crowe.

NAS Analytics TAG

W wyścigu Supersport dominował Michael Dunlop, którego gonili Dean Harrison i Peter Hickman. Harrison został wyprzedzony przez Hickmana na drugim okrążeniu. Zawodnik z numerem 10 nie tylko zdołał awansować na 2. pozycję, ale także skutecznie zmniejszyć stratę do Dunlopa, choć nie na tyle, żeby mu zagrozić. Ostatecznie Dunlop wygrał z przewagą ponad 9 sekund nad Hickmanem, a Harrison zameldował się na 3. miejscu.

Na ostatnim okrążeniu Dunlop i Hickman osiągnęli prędkość przekraczającą 130 mph, a ich wyniki to kolejno 130.403 mph i 130.219 mph. Tym samym są pierwszymi, którzy przebili tę barierę w klasie Supersport. Po środowym wyścigu Dunlop ma na koncie już 25 zwycięstw i tylko 1 dzieli go od rekordu wszech czasów, który należy do jego wuja - Joey'a Dunlopa. Poniżej możecie zobaczyć filmowy skrót dnia i wywiady z zawodnikami.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr