tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Oszuci ju wkrtce trafi za kraty. Prezydent podpisa wan ustaw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Oszuci ju wkrtce trafi za kraty. Prezydent podpisa wan ustaw

Autor: Raff 2019.04.29, 13:12 1 Drukuj

Kara więzienia za oszustwo licznikowe - długo oczekiwana nowelizacja została właśnie podpisana przez Prezydenta. Od 1 stycznia 2020 roku za przestępstwo takie grozić będzie kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Nowelizacja ustawy, która wprowadza surowe kary za nieuprawnione ingerencje we wskazania liczników przebiegu, była jednym z najbardziej oczekiwanych aktów prawnych ostatnich lat. Cofanie przebiegu w sprzedawanych pojazdach jest w Polsce prawdziwą plagą - szacuje się, że fałszywe przebiegi ma około 60% sprzedawanych w naszym kraju samochodów i około 40% motocykli.

NAS Analytics TAG

Wprowadzony kilka lat temu obowiązek rejestrowania przebiegu pojazdu podczas każdego badania technicznego nieco uratował sytuację, ale nie na tyle, by mówić o zahamowaniu patologii. Cała nadzieja zatem w nowej ustawie, która za nieuprawnioną ingerencję we wskazania licznika przebiegu pojazdu przewiduje karę więzienia od trzech miesięcy do nawet pięciu lat - jak za oszustwo. Karani mieli być zarówno zleceniodawca, wykonawca, jak i osoba, która "zapomniałaby" zgłosić diagnoście faktu wymiany licznika.

Stan licznika sprawdzać będą także podczas każdej kontroli uprawnione służby - policja, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, Żandarmeria Wojskowa lub służba celna. Przebieg wpisywany byłby do systemu CEPiK.

Konsekwencje nowych przepisów mogą być dla wielu kierowców szokiem. Na portalach ogłoszeniowych i w komisach pojawią się bowiem zupełnie nowe realia przebiegów pojazdów - zamiast sławnych 190 tys. km w samochodzie i 20 tys. w motocyklu będą to, odpowiednio 380 tys. i 80 tys. Nie wiemy jak część nabywców, szczególnie tych wyjątkowo wybrednych, przyjmie takie zmiany. Oj, oberwie się rządowi.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor:ss 29/04/2019 19:37

nikogo nie zamkn uwiecie mi

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr