tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ostatnia tegoroczna runda WMMP pojedzie na Slovakiaring NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Ostatnia tegoroczna runda WMMP pojedzie na Slovakiaring

Autor: Lovtza 2016.09.20, 13:56 Drukuj

W najbliższy weekend odbędzie się ostatnia runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, tym razem na słowackim torze Slovakiaring.

W większości klas tytuły są już rozdane. Paweł Szkopek jest Mistrzem Polski w klasie Superbike, Marcin Walkowiak przypieczętował tytuł w dużych Stockach. Sebastian Zieliński jest poza zasięgiem rywali w Supesportach, natomiast szykuje się nam ciekawa walka pomiędzy Szymonem Strankowskim i Patrykiem Kosiniakiem w małych Stockach. Kosa traci tylko i zarazem aż 8 punktów. W pucharze Polski Rookie 600 Tomek Smela jest zdobywcą pucharu, ale w Rookie 1000 Rafała Łyko i Jarka Jakubowskiego dzieli zaledwie 5 punktów. 

NAS Analytics TAG

Slovakiaring to ultranowoczesny obiekt szkoleniowo-wyścigowy położony 35 kilometrów na południowy wschód od Bratysławy. W jego skład wchodzi ośrodek szkolenia techniki jazdy z płytami poślizgowymi i szarpakami, hotel, restauracja, park offroadowy oraz tor wyścigowy z homologacją FIA.

Kompleks zaprojektowany został przez Hansa Rotha, doświadczonego architekta, który przygotował wiele podobnych projektów w Europie. Budowę toru ukończono w roku 2008, w latach kolejnych oddano do użytku centrum szkolenia techniki jazdy oraz hotel. To jedyny tego typu obiekt na terenie Słowacji. Dzięki świetnym walorom technicznym i dzięki swojej lokalizacji w pobliżu dużych ośrodków miejskich (Brno, Bratysława, Budapeszt, Wiedeń) Slovakiaring cieszy się uznaniem motocyklistów z całej centralnej Europy. Tor w najdłużej konfiguracji liczy ponad 5,9 km długości. Szerokość to 12 metrów, szerokość prostej startowej to 20 metrów. Od roku 2009 odbywają się tutaj wyścigi Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę