tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Odszedł Arlen Ness, ikona świata motocykli customowych

Odszedł Arlen Ness, ikona świata motocykli customowych

Autor: Konrad Bartnik 2019.03.25, 15:16 Drukuj

W wieku 79 lat zmarł Arlen Ness, jeden z najbardziej znanych i zasłużonych twórców customowych motocykli na świecie. Jego projekty były inspiracją i punktem odniesienia dla całej branży.

Arlen Ness nie tylko tworzył zupełnie autorskie konstrukcje, był również jednym z "nadwornych" projektantów marki Indian, dla której budował wersje specjalne poszczególnych modeli. Był znany ze znakomitego rzemiosła i niepowtarzalnego spojrzenia na customy. Jego dzieła nie trafiały często w masowy gust, ale stały się ważnymi ikonami dla innych projektantów.

W 2016 roku Arlen Ness odebrał na zlocie w Sturgis nagrodę za całokształt życiowych osiągnięć. Tworzył swoje maszyny do ostatniego dnia życia. Zmarł 22 marca w wieku 79 lat. Swoją pasję zaszczepił dwóm synom, którzy dalej poprowadzą jego warsztat oraz punkt dealerski Indiana i Victory, mieszczące się w miejscowości Dublin w Kalifornii.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę