tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Odszedł Arlen Ness, ikona świata motocykli customowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Odszedł Arlen Ness, ikona świata motocykli customowych

Autor: Konrad Bartnik 2019.03.25, 15:16 Drukuj

W wieku 79 lat zmarł Arlen Ness, jeden z najbardziej znanych i zasłużonych twórców customowych motocykli na świecie. Jego projekty były inspiracją i punktem odniesienia dla całej branży.

Arlen Ness nie tylko tworzył zupełnie autorskie konstrukcje, był również jednym z "nadwornych" projektantów marki Indian, dla której budował wersje specjalne poszczególnych modeli. Był znany ze znakomitego rzemiosła i niepowtarzalnego spojrzenia na customy. Jego dzieła nie trafiały często w masowy gust, ale stały się ważnymi ikonami dla innych projektantów.

NAS Analytics TAG

W 2016 roku Arlen Ness odebrał na zlocie w Sturgis nagrodę za całokształt życiowych osiągnięć. Tworzył swoje maszyny do ostatniego dnia życia. Zmarł 22 marca w wieku 79 lat. Swoją pasję zaszczepił dwóm synom, którzy dalej poprowadzą jego warsztat oraz punkt dealerski Indiana i Victory, mieszczące się w miejscowości Dublin w Kalifornii.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę