tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Od chuligana do potwora. Tak powstaje wyczynowa Honda Fireblade SP [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Od chuligana do potwora. Tak powstaje wyczynowa Honda Fireblade SP [VIDEO]

Autor: Janusz Bbenek 2020.08.04, 11:05 Drukuj

Nowa Honda CBR 1000 RR-R Fireblade SP już na etapie projektu była pomyślana jako motocykl przede wszystkim torowy, dlatego nawet w stanie "prosto z pudła" świetnie radzi sobie na obiektach wyścigowych. Aby jednak wziąć udział w prawdziwych zawodach na najwyższym poziomie, takich jak WSBK, British Superbike czy wyścigach ulicznych, wymaga serii ulepszeń i przeróbek. Zajmuje się tym specjalny zakład brytyjskiego oddziału Hondy. 

Honda Motor UK to nie jest zwykły importer japońskich motocykli. To po prostu filia fabryki, mająca do swojej dyspozycji kompletny warsztat, w którym budowane są maszyny trafiające na tory w najbardziej prestiżowych seriach wyścigowych. W dzisiejszych czasach nie wystarczy mieć w takim zakładzie hamowni i części warsztatowej. Specjaliści z Honda Motor UK dysponują również m.in. skanerem 3D oraz cyfrowo sterowanymi frezarkami, które pozwalają na szybkie projektowanie i produkcję idealnie dopasowanych customowych części, tworzonych pod wymagania konkretnych zawodników.

NAS Analytics TAG

Większy zbiornik paliwa, bardziej odsunięta kierownica, specjalnej długości klamki i dźwignie, customowe owiewki, kombinacje z układem zębatek… wszystko jest tu do zrobienia.

W serii filmów na YouTube możemy zobaczyć, jak seryjna Honda Fireblade zmienia się w wyścigowego potwora. Oto pierwszy odcinek:

Więcej informacji o motocyklach Honda znajdziecie na stronie https://www.honda.pl/motorcycles.html 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr