tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nürburgring zostanie zamknięty? Save The Ring!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nürburgring zostanie zamknięty? Save The Ring!

Autor: Piotr Jędrzejak 2010.12.27, 15:07 Drukuj

Tor Nurburgring, a w tym Nordschleife, legendarna Północna Pętla zostaną zamknięte? Brzmi nieprawdopodobnie, ale możliwe, że tak się właśnie stanie. Niemiecki tor został otwarty w 1927 roku, przechodził pewne modyfikacje, jednak mimo tego od zawsze uważany jest za jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających obiektów. Na ponad 20-kilometrowej pętli testowane są prototypowe samochody oraz odbywają się bitwy między producentami różnych pojazdów o jak najlepszy czas okrążenia. Legendę Nordschleife dopełnia fakt, że w każdy może tam wjechać każdy, kto ma prawo jazdy i ważne badanie techniczne motocykla czy samochodu. Ze względu na położenie, otoczenie i charakterystykę Nordschleife, pętlę tą nazywa się „Zielone Piekło”. Na Południowej Pętli, czyli zwykłym torze, odbywają się na przykład wyścigi Formuły 1.

Dlaczego Nurburgring może zostać zamknięty? Tor przeżywał problemy finansowe, a ich rozwiązaniem mieli być biznesmeni Kai Richter oraz Jörg Lindner. Oni na podstawie – jak się później okazało prawie czterokrotnie zwiększonych – statystyk z liczbami odwiedzin toru mieli unowocześnić infrastrukturę, która zawierać w sobie miała hotele, sale konferencyjne, park rozrywki, kolejkę górską, czy trybuny. Teraz te miejsca świecą pustkami, a dwóch wspomnianych inwestorów zadłużyło Nurburgring na niecałe 400 milionów Euro. Warto wspomnieć, że jest to organizacja publiczna.

W ramach ratowania toru sprawa trafiła już do sądu, kilka organizacji zapowiedziało pomoc, a ceny za korzystanie z obiektu i całej infrastruktury znacznie wzrosły. Inwestycją dalej zajmują się panowie Richter oraz Lindner i chcą oni zamknąć Północną Pętlę. Zamiast tego powstać by miał wielki park rozrywki, który ze sportem motorowym i legendarnym torem miałby łączyć tylko nazwę.

Sabine Schmitz – Niemka znana jako kierowca wyścigowy oraz kierowca „wyścigowej taksówki” wożącej ludzi po Pętli, wystosowała już świąteczny apel o pomoc w walce o tor. Też chcecie pomóc? Zapraszamy na facebooka oraz stronę Save The Ring.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę