tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tor Nürburgring sprzedany

Tor Nürburgring sprzedany

Autor: Lovtza 2014.03.13, 10:13 Drukuj

Blisko dwa lata temu informowaliśmy Was o problemach finansowych toru Nürburgring, a rok temu o fakcie oficjalnego wystawienia obiektu na sprzedaż. Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie legendarny tor wyścigowy znalazł nabywcę, co rozpocznie długo oczekiwany proces restrukturyzacji i inwestycji. Nabywcą jest niemiecka grupa deweloperska Capricorn Development, która zapłaciła za obiekt 77 milionów Euro.

W zlokalizowany pod Dusseldorfem tor wpompowane zostanie kolejne 25 milionów euro, po tym jak Capricorn zostanie jego wyłącznym właścicielem z dniem 1 stycznia 2015. Tor pozostanie miejscem, gdzie dominowały będą sporty motorowe. Obok powstać ma centrum technologiczne i rozwojowe, które z sukcesami udało się stworzyć przy innych dużych torach, takich jak Silverstone czy Motorland Aragon.

Dla wielu entuzjastów motoryzacji najważniejszą jednak informacją będzie fakt, że jazdy wolne na Nordschleife będą nadal kontynuowane, co gwarantuje utrzymanie statusu obiektu jako totalnie kultowego. 

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę