tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nie tylko Road 66, czyli Ania Jackowska w USA
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nie tylko Road 66, czyli Ania Jackowska w USA

Autor: Informacja prasowa 2011.08.10, 09:15 6 Drukuj

10. sierpnia Ania Jackowska, znana podróżniczka i laureatka prestiżowej nagrody National Geographic Traveler 2010 w kategorii „Podróż Roku”, wyrusza na kolejną wyprawę. Tym razem będzie samotnie przemierzać Stany Zjednoczone podczas motocyklowej podróży "Nie tylko Road 66 – czyli easy rider po USA 2011”, którą już zapowiadaliśmy.

Projekt "Nie tylko Road 66 – czyli easy rider po USA 2011", rozpoczynający się 10. sierpnia, zaplanowany jest na ok. 60-70 dni. Trasa prowadzić będzie przez niezaludnione prowincje i ogromne, tętniące życiem miasta USA. Od Kalifornii, przez Nevadę, Utah, Kolorado, Arizonę, aż po Nowy Meksyk. Ania pojedzie na motocyklu BMW F650GS.

Ania Jackowska zdradziła szczegóły swojej podróży:
“Odwiedzę Puebla Nowego Meksyku, rezerwaty Indian, Venice Beach – amerykańskie panopticum. Pojadę przez parki i prerie południowo-zachodnich Stanów, Grand Canyon, Białe Piaski. Szlakami Indian, odkrywców, niepoprawnych marzycieli - tworząc współczesną historię Easy Ridera. Kobiety na motocyklu. To będzie podróż w poszukiwaniu zaginionej autostrady, w rytmie bluesa i country, oddających tęsknoty człowieka za byciem w drodze. Podróż po kraju, w którym pragnienie wędrówki, nałóg podróżowania i przekraczania granic był symbolem wolności jednostki. Wiem, że samotność i bezkres amerykańskich dróg doprowadzą mnie do niejednej zaskakującej historii, bo przecież droga to niezwykłe miejsce spotkań współczesnych nomadów z lokalnymi osobliwościami. I o nich będzie ta podróż.”

Sponsorami wyprawy są firmy: Castrol, BMW Auto-Fus, BMW Polska, Canon,Sinnet, a partnerem Polski Związek Motorowy. Relację z podróży będzie można śledzić na bieżąco na stronie aniajackowska.pl, jak również na portalu zwierciadlo.pl i na stronie oraz w audycjach Antyradia. Co dwa tygodnie ukażą się również na portalu Ścigacz.pl. Po wyprawie polecamy ciekawy 8-stronicowy reportaż w magazynie Cars.

Jest to kolejna wyprawa Ani Jackowskiej, a wcześniejsze wyprawy obejmowały Maroko (2008), Syrię (2009) i Bałkany ("Moto Balkan Cooltour 2010") z której już w październiku ukaże się druga książka Ani. Więcej informacji znaleźć można na stronie Ani oraz na Facebooku - Kobieta na Motocyklu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę