tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nasser Al-Attiyah wybuduje pod Barceloną kopię rancza Rossiego NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Nasser Al-Attiyah wybuduje pod Barceloną kopię rancza Rossiego

Autor: Janusz Bębenek 2019.02.04, 11:18 1 Drukuj

Trzykrotny zwycięzca Dakaru, Nasser Al-Attiyah, prywatnie przyjaźni się z Valentino Rossim. Katarski zawodnik jest pod tak dużym wrażeniem słynnego rancza z torem wyścigowym w Tavullii, że postanowił wybudować podobny obiekt na świeżo zakupionej posesji niedaleko Barcelony.

Nasser Al-Attiyah to niezwykle barwna postać w świecie rajdów. Katarczyk jest m.in. trzykrotnym zwycięzcą Rajdu Dakar w kategorii aut osobowych, dwukrotnym mistrzem świata klasy WRC-2, a także wieloletnim uczestnikiem rywalizacji w innych klasach. Oprócz tego Nasser jest z urodzenia oryginalnym katarskim szejkiem, który zdobył olimpijski brąz w strzelectwie w 2012 roku w Londynie.

NAS Analytics TAG

Książę-zawodnik przyjaźni się także z Valentino Rossim, który jest jego honorowym gościem w czasie rozpoczynającego sezon GP Kataru. Bywa również na słynnym ranczo "Doktora" w Tavullii. Obiekt ten, wzorowany na teksańskim Tornado Boot Camp Colina Edwardsa, tak przypadł Nasserowi do gustu, że postanowił skopiować go u siebie.

Katarczyk kilka tygodni temu stał się właścicielem 91-hektarowej posiadłości w Cal Pons, liczącej 500 mieszkańców wiosce ok. 75 km od Barcelony. Kupił ją od szefa jednej z hiszpańskich firm farmaceutycznych. Tor ziemny, który tutaj powstanie, będzie obiektem typowo prywatnym, do osobistego użytku. Nasser Al-Attiyah nie prowadzi bowiem żadnej akademii dla młodych kierowców.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę