tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Na Śląsku jest ponad 100 tysięcy Absolutnie Bezpiecznych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Na Śląsku jest ponad 100 tysięcy Absolutnie Bezpiecznych

Autor: Informacja prasowa 2012.08.03, 10:19 1 Drukuj

Kampania „A+B = Absolutnie Bezpieczni” promuje bezpieczne zachowania w ruchu drogowym wśród motocyklistów i kierowców samochodów.

Katowice, 2 sierpnia 2012. Ponad 300 tysięcy osób* z Polski i zagranicy włączyło się w kampanię „A+B = Absolutnie Bezpieczni” promującą bezpieczne zachowania na drodze wśród motocyklistów i kierowców samochodów jako współużytkowników dróg. Happening, który zainaugurował kampanię w Krakowie, został dzisiaj zaprezentowany w Katowicach. Organizatorem kampanii jest Stalexport Autostrada Małopolska S.A. – koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków. Akcję wspiera Ogólnopolskie Stowarzyszenie Motocyklistów MotoAutostrada.

Na oczach katowiczan aktorzy pantomimy ucharakteryzowani na manekiny wykorzystywane w crash testach ilustrowali dzisiaj statystyki wypadkowości z udziałem motocyklistów i kierowców samochodów. Uczestnicy happeningu otrzymali także materiały informacyjne. Po zakończeniu happeningu aktorzy przejechali na place poboru opłat w Mysłowicach i Balicach, gdzie wręczali ulotki kierowcom, przypominając o zasadach bezpiecznej jazdy.

Wśród 300 tysięcy aktywnych odbiorców kampanii, najliczniejszą grupę stanowią mieszkańcy Śląska i Małopolski – łącznie ponad 200 tysięcy osób – gdzie promocja bezpieczeństwa prowadzona jest także w przestrzeni miejskiej oraz na autostradzie A4 Katowice-Kraków łączącej oba województwa. Ponad połowa osób, które wspierają akcję w Internecie to osoby pełnoletnie poniżej 25 roku, z kolei około jedną trzecią stanowią osoby w wieku od 25 do 34 lat.

- Bardzo cieszy nas to, że w kampanię „A+B = Absolutnie Bezpieczni” włączyli się głównie młodzi kierowcy. Zwiększanie świadomości zasad bezpieczeństwa na drodze wśród tych uczestników ruchu drogowego, którzy dopiero nabierają doświadczenia, jest szczególnie istotne – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Chociaż kampania jest na półmetku, już ponad 700 osób wzięło udział w konkursie prowadzonym na profilu akcji pod adresem www.facebook.com/absolutniebezpieczni. Konkurs potrwa jeszcze przez dziesięć dni – do 11 sierpnia. Pięciu uczestników, którzy wykażą się najlepszą wiedzą i refleksem, otrzyma nagrody: zestaw głośnomówiący bluetooth do samochodu lub wielofunkcyjny intercom na motocykl.

Inicjatywę wspierają doświadczeni motocykliści. Pod adresem www.bezpieczna.autostrada-a4.pl oglądać można krótkie nagrania, w których dzielą się z kierowcami swoimi obserwacjami dot. bezpiecznej jazdy motocyklem i samochodem. Jest wśród nich m.in. Maciej Balcar – muzyk, aktor, wokalista zespołu „Dżem”.

Informacje o SAM S.A.

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zarządza 61-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce, realizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jako inwestycja typu brownfield – na bazie drogi powstałej w latach 70. i 80. Stalexport Autostrada Małopolska S.A. uzyskał koncesję na jej przystosowanie do wymogów autostrady płatnej oraz eksploatację w 1997 roku. Na podstawie Umowy Koncesyjnej SAM S.A. ustawicznie inwestuje w infrastrukturę autostradową oraz zajmuje się pozyskiwaniem długoterminowego finansowania na realizację inwestycji.  Wszystkie projekty inwestycyjne, a także bieżące utrzymanie pasa drogowego finansowane są z przychodów z tytułu poboru opłat za przejazd odcinkiem koncesyjnym. Projekt realizowany przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A., w odróżnieniu od innych koncesji na zarządzanie autostradami płatnymi, nie obciąża Skarbu Państwa żadnymi zobowiązaniami. Spółka nie korzysta z żadnych dotacji, czy też gwarancji Skarbu Państwa.

Informacje o Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Motocyklistów MotoAutostrada

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Motocyklistów MotoAutostrada rozpoczęło swoją działalność, jako grupa motocyklistów aktywnie prowadząca starania o obniżenie opłat dla motocyklistów za przejazd autostradami. Stowarzyszenie prowadzi także działania w celu poprawy bezpieczeństwa wśród motocyklistów i innych użytkowników dróg. Stowarzyszenie MotoAutostrada, dzięki akcji „Motocyklem bezpieczniej… miedzy samochodami” prowadzonej pod hasłem „Miejsca wystarczy dla wszystkich” wygrało główną nagrodę w Konkursie Kampania Społeczna Roku 2011w Kategorii Inicjatywy Lokalne. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Motocyklistów MotoAutostrada jest partnerem akcji „A+B = Absolutnie Bezpieczni”.

Dodatkowych informacji udzieli:
Rafał Czechowski
rzecznik prasowy SAM SA
e-mail: r.czechowski(at)imagopr.pl
tel. 601063200

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę