tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklowy pirat drogowy zatrzymany dzięki bransolecie...
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklowy pirat drogowy zatrzymany dzięki bransolecie...

Autor: Lovtza 2014.06.16, 12:19 9 Drukuj

Łamiący ograniczenia prędkości motocyklista został zatrzymany po tym, jak opublikował na jednym z serwisów internetowych swoje dokonania. Co ciekawe motocyklisty zupełnie nie widać w kadrze, niemniej jednak prokurator skorelował zapis przejazdu motocykla z danymi GPS pochodzącymi z więziennej bransolety umieszczonej na nodze kierowcy…

W październiku 2012 algierski imigrant o bombowo brzmiącym nazwisku Hamza Ali Ben Ali nagrał swoją ucieczkę przed policyjnym pościgiem do którego doszło w Chicago. Ali napędził swojego Fireblade do prędkości ponad 180km/h i zgubił jadący za nim wóz patrolowy. Oficjalnie lokalna policja twierdzi, że przerwała pościg, aby nie stwarzać zagrożenia dla otoczenia. Nieoficjalnie policjanci po prostu nie mogli dogonić Hamzy Ali Bena Ali.

NAS Analytics TAG

Jakiś czas później 31-letni Ali wrzucił swój film na YouTube. Policja, która prowadzi monitoring serwisów internetowych natychmiast aresztowała Algierczyka. Jego prawnik co prawda bronił klienta, twierdząc, że nie widać i nie da się ustalić kto jedzie motocyklem, ale koronnym dowodem okazała się więzienna bransoleta założona na nogę sprawcy.

Sąd hrabstwa Cook skazał wcześniej Alego za napaść na funkcjonariusza policji oraz za posiadanie kradzionego pojazdu. To właśnie wtedy imigrantowi założono bransoletkę, która zapisuje dane GPS i pozwala ustalić dokładną lokalizację w czasie i przestrzeni skazanego, który objęty jest takim dozorem. Teraz wystarczyło skorelować zapis GPS z bransoletki z tym co pokazała kamera motocykla. Sąd skazał Algierczyka za ucieczkę policji, niezatrzymanie się do kontroli oraz jazdę bez ważnego prawa jazdy.

Morał z tej historii jest taki, że warto zastanowić się 3 razy, zanim wrzucicie cokolwiek do sieci, gdzie widoczne będzie jak łamiecie przepisy swoim samochodem, motocyklem, motorówką, albo czymkolwiek innym. Dziś policja jest w stanie ustalić waszą lokalizacją choćby przy wykorzystaniu urządzeń GPS zainstalowanych na pokładzie, a nawet telefonów komórkowych, które przecież mamy przy sobie…

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę